EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava obrazů: Marina Zorina – Anomálie v Nuslích

Datum

8.2. – 22.2.2023

Cena

Vstup zdarma

Jmenuji se Marina Zorina a ráda bych vám představila výstavu „Anomálie v Nuslích“.
Je to první výstava, kde jsou moje obrazy představený v tak velkém formátu. Jedná se o digitální malby vytištěné na desce. A protože jde o digitální tvorbu, každý obraz je originál a zároveň kopie.

Dřív jsem malovala převážně olejem na plátno, také tuší, akvarelem a už v té době jsem měla několik lokálních výstav. Pak jsem ovšem objevila digitální malbu, která mě naprosto uchvátila. Poté co jsem dokončila několik kurzů, jsem zjistila, že digitál mi na rozdíl od oleje a jiných technik dává nekonečný prostor pro tvorbu a fantazii. Pocházím z ruského města Ťumeň. V Praze žijí přes 20 let, mám tady rodinu, manžela a dceru. Mojí současnou profesí je počítačová grafika.

Proč maluji Nusle? Asi to bude tím, že jsem v nich strávila většinu svého života. Vlastně v nich bydlím od té doby, co jsem se jako mladá holka přestěhovala z Ruska do ČR. V Nuslích jsem našla svoje místo, spoustu kamarádů, a nakonec i domov a rodinu. Proto Nusle.

Moje obrazy jsou tak trochu naivní a hodně barevné. Mým nejoblíbenějším motivem je noční a večerní ulice, kde nebe má odstíny ultramarínu nebo fialové barvy. A proč anomálie? Chtěla jsem to podat z té tajemnější stránky. Vnést do Nuslí trošku mystična a vtipu.

Více o mé tvorbě naleznete
na fb stránkách a instagramu @marinka.zo.

Výstava je prodejní. V případě zájmu kontaktujte produkci Rock Café na [email protected]

Zobrazit všechny výstavy