EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava obrazů – Lusi Lu: 13laster 13itches

Datum

3.1. – 31.1.2017

Cena

Vstup volný

Rock Café vás s potěšením zve na výstavu Lusi Lu s názvem “13laster 13itches“.

Název výstavy je odvozen od kapel Blastersex a Sour Bitch, které vystoupí v rámci zahájení a zakončení a od trilogie výstav, které se uskutečnily v Rio de Janeiru, Berlíně a Tijuaně.
V názvu je také 2x číslo 13 místo B, protože zde bude k vidění 2x 13 obrazů. Na jedné straně 13 portrétů zpěvaček, které zde vystoupí, což je v první řadě dlouholetá múza autorky zpěvačka Meru z kapely Blastersex, dále okouzlující Dora Bondy a její pěvecké kolegyně z kapely Larika a v neposlední řadě sexy punkerky Sour Bitch, které na zakončení výstavy také oslaví svých 9 let!
Na druhé straně bude 13 obrazů z trilogie výstav 13itches on 13eaches z Ria, 8erliner 8itches z Berlína a 8itches on 8eaches z Tijuany.

Lusi umělecky ztvárňuje skoro výhradně ženy, které zasazuje do abstraktně ornamentálního světa nebo jim přisuzuje různé atributy. Každá její múza vždy nějakým způsobem vybočuje z normativity či obecně přijímaného kulturního konstruktu ženské krásy. Zobrazuje ženy kypré, hubené, maskulinní, feminní, nekonvenční, tradiční, promiskuitní, monogamní, bílé, snědé, pansexuální, heterosexuální….. a snaží se upozornit na to, že „normalita“ a „krása“ v sobě neobsahují žádnou inkorporovanou pravdu.
Tvoří pomocí kombinace několika technik: gelová, akrylová a laková pera na papíře, plátně nebo kappě, selektivní kolorizace fotografií a fotomanipulace.

Vernisáž: 3.1.2017 v 19.00
S koncertem kapely Blastersex!

Dernisáž 31.1.2017 v 19:00
S koncerty kapel Larika a Sour Bitch – která oslaví svoje 9.narozeniny!

Na obou večírcích se můžete těšit na delikátní občerstvení od Hummus Princess!

Zobrazit všechny výstavy