EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava obrazů a plastik: Petr Šereda – Tahy Petra Šeredy

Datum

9.6. – 11.7.2023

Cena

vstup zdarma

Petr Šereda je současný český amatérský malíř a keramik. Původem z pražských Vršovic, dnes žijící v malebném prostředí Ladova kraje.

Narodil se v roce 1966. Během studentských let se téměř vrcholově věnoval sportu, však již od dětství byl fascinován uměním. Na mnohých výstavách čerpal inspiraci pro své první kresby. K jeho oblíbeným malířům patří především Max Švabinský, Gustav Klimt, František Kupka, Amedeo Modigliani, Henri de Toulouse-Lautrec a mnoho dalších. Ze sochařů pak Josef Václav Myslbek a hlavně Otto Gutfreund.

Ve svých dílech zachycuje pocity a příběhy ať už reálné či smyšlené, spojuje světlo a stíny, občas navštíví muzikantské prostředí, jindy zase svými tahy oslavuje krásu ženských křivek. Dá se říci, že nedodržuje striktně žádný styl, a tak se občas octne až na hranici kubistických hran – a to jak v malbě, tak při realizaci keramických plastik a sošek. Kouzlo třetího rozměru objevil v ateliéru keramika Jiřího Pošvy. Plastiky a postavičky tvoří z šamotové hlíny, většinou jenom vystínované burelem a občas tu a tam zvýrazněné akrylem. Obrazy již delší dobu maluje pouze akrylovými barvami. Svou tvorbou dává jasně najevo, že si tvoří pro radost a není svázán žádnými konvencemi a pravidly. Šeredova dílka lákají do pražského Rock Café na poklidnou atmosféru příběhů plných poezie a barevných životních situací.

Zobrazit všechny výstavy