EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava maleb a objektů: Vendula Veselá (WONA WENA): RODEO LIFE

Datum

14.7. – 30.8.2020

Cena

vstup zdarma

Po delší době se zase vracíme k malbě a i 3D objektům. Naposledy u nás byly objekty na výstavě Už je nejhůř od kurátora Jiřího Machta, které se setkaly s enormním zájmem.
Autorka pop artové výstavy Wona Wena Art si pro vás tentokrát připravila opravdu unikátní kolekci, která odráží tvorbu jejích posledních 2 let.

Vendula Veselá – streetová umělkyně a fashion designérka vycházející nejen z pop artu. Experimentace s různými výtvarnými styly je provázána s fascinací newyorskou scénou osmdesátých let, zejména pak Waltem Disneym, graffiti a streetartovým prostředím. V její tvorbě nalezneme mimo jiné kontrast chudoby vs. luxusu.
A víte, jak vypadá pop artový pokojíček?
Přesvědčte se sami v galerii Rock Café!

Komentář k výstavě od Martina Fryče – výtvarného kritika a publicisty:

„Práci umělkyně Venduly Veselé sleduji s obdivem už několik let – a má to více důvodů. V její tvorbě vnímám několik rovin najednou – syrový popart a streetart, spolu s chytrým komentářem ke komercializaci sexuality nebo souběžně její unifikaci a mcdonalizaci.

Její obrazy a kresby jsou pro mě ale zároveň o tom, co je pro umění věčným inspiračním zdrojem – o různých fázích vztahu mezi ženou a mužem, o tom že muži vnímají ženy jinou optikou a podle jiných kritérií než ženy muže. Na autorčině věcech mě také baví zajímavá humorná nadsázka i popkulturní odkazy, které ale užívá střídmě a zcela v kontextu věci. Přál bych si, aby v českém a slovenském prostředí bylo více takových autorek!

Přeji Vendule hodně štěstí při malování v ateliéru i při dobrodružných streetových výpravách. Všem poučeným divákům její výstavu velmi doporučuji a samozřejmě také sběratelům. I když nerad vnímám umění jako investici, tak zde bych zpozorněl, protož si myslím, že cena autorčiných obrazů, objektů a oděvů bude jen stoupat!“

Zobrazit všechny výstavy