EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava: Kolektiv street art umělců z Galerie Mega – MEGAHERTZ

Datum

12.7. – 1.9.2022

Cena

vstup zdarma

Představujeme Vám nové propojení Galerie Mega s klubem Rock Café! V prostorech klubu prezentujeme 11 umělců z Česka, Slovenska, Kanady nebo Mexika. Výstava je připravena v rámci letního Mega programu, který se odehrává i v Mega A (Můstek) a Mega B (Karlovo náměstí). Veškerá vystavená díla jsou originály popisující techniku samotných autorů. Jedná se o umělce, kteří aktivně malují venku a svou tvorbu dokázali přenést i na plátna nebo další materiály. Spojujícím tématem mezi všemi vystavujícími umělci je street art. Techniky tvorby umělců jsou různé – od panelu přes plátna, až po akrylové barvy nebo spreje. Volnost tvorby je to nejdůležitější. Každý umělec se pohybuje na zcela jiné frekvenci, a proto je důležité koukat na obrazy jednotlivě a postupně je spojovat do sebe, jako hudební orchestr. Rytmus přijde hned.

Galerie Mega je street art galerie sídlící v metru. Konkrétně ve stanici Karlovo náměstí (vestibul směr Palackého náměstí) a nově také ve stanici Můstek (linka A, vestibul s výstupem na Václavské náměstí). Galerie je volně přístupná veřejnosti a ke vstupu stačí jen lístek na metro. Program výstavy MEGAHERTZ pokračuje i v ostatních prostorách Galerie Mega.

Rock Café je nejstarším porevolučním klubem v Praze a již více než 30 let je majákem na kulturní mapě hlavního města přímo na Národní třídě. Klub má hudební a divadelní sál s přilehlou galerií. V jeho galerii jsou k vidění výstavy různých fotek, koláží, maleb, grafik, ale i soch nebo plastik. Během roku se tu uskuteční kolem 300 akcí.

Zobrazit všechny výstavy