EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava: Jiří Šourek – OTISKY

Datum

2.3. – 5.4.2022

Cena

vstup zdarma

Dalším pokračováním letošní výstavní sezony v Rock Café bude od 2. března výstava s názvem Otisky, fotografa, malíře a filantropa Jiřího Šourka, autora využívajícího různé malířské techniky a materiály, pohybujícího se na pomezí geometrické abstrakce. Autora jehož podvědomí, vědomí a nadvědomí formovala a vychovala náročná výtvarná fotografie.

Jan Řezáč u příležitosti Šourkovi první výstavy ve Štiříně v roce 2005 napsal „Výtrysky jeho obrazů jsou námětově bohaté a rozmanité a lze si jen přát, aby nebloudil zbytečně v neznámém pokoji absolutního malování, nýbrž prodléval ve známém l’artbrutovském nepokoji naší až ubuovsky zapálené přenádherné doby.“ Tvorba Jiřího Šourka prošla od té doby značnou proměnou a rozhodně stojí za vaši pozornost.

Výstava Otisky představuje řadu nových obrazů, které se prolínají s barevnými otisky na papíře. Své obrazy od té doby vystavoval vystavoval v Praze, Novém Městě nad Metují, hospitalu v Kuksu a Náchodě. Pravidelně, již 11. let se zúčastňuje salonu filmových klapek pro Filmový festival ve Zlíně. Dlouhodobě se věnuje spojení výtvarného umění a charity, spolupracuje s mladými umělci a společně podporují prostřednictvím pražské Naděje lidi bez domova.

Zobrazit všechny výstavy