EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava: David Strauzz – ODYZZEY

Datum

17.11. – 2.1.2023

Cena

vstup zdarma

O UMĚLCI:
David Strauzz (nar. 1976) je umělec smíšených médií, který v současné době žije v Praze. Narodil se českým rodičům v Londýně, Ontario, Kanada. Strauzz studoval na OCAD University v Torontu, než se přestěhoval do Bostonu ve státě Massachusetts a stal se rezidentem v Braintree Street Studios v Allstonu. Po několika samostatných a skupinových výstavách v Massachusetts a New Yorku byl David inspirován k migraci zpět do České republiky. Díky tomu získal možnost obnovit spojení se svým kulturním dědictvím a širší částí rodiny, což mu poskytlo vodítka k jeho vlastní identitě. Začal vystavovat po celé Evropě včetně Berlína a rozvíjel svou tvorbu zaměřenou na „příběhy a tváře“.

POPIS VÝSTAVY:

Odysseus, hrdina Homérovy Odyssey, který stráví 20 let na cestách, kdy se snaží dostat zpět domů z trojské války. Na této cestě zažívá neuvěřitelná dobrodružství, učí se nové věci o světě i sám o sobě. Sestupuje do podsvětí, hovoří s mrtvými a celá jeho cesta otevírá nové pohledy na lidský život. Odysea je tedy popisem jakékoliv dlouhé a komplikované
cesty, často se jedná o hledání cíle nebo smyslu, může se jednat jak o duchovní cestu, tak skutečnu plavbu. Odysea Davida Strauzze je také dlouhá duchovní plavba, na které sbíral inspirace a pohledy na svět, které dokázal převést na plátna a další materiály, se kterými tak rád experimentuje.

Fotografie: Dereck Hard

Zobrazit všechny výstavy