EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

divadlo

VÝSTAVA: 33 let Rock Café

Datum

26.1. – 8.3.2024

Cena

vstup zdarma

33 let Rock Café

Legendární pražské Rock Café slaví 33 let! Historie tohoto kultovního klubu sahá téměř až k sametové revoluci, krátce po ní se zde totiž uskutečnily první akce. Za více než tři dekády se klub stal epicentrem pražského kulturního dění a stál u zroda mnoha hvězd. Rock Café se stalo také symbolem svobody a kreativity a hostilo nespočet domácích i zahraničních umělců. Součástí oslav Kristových let je také výstava, která nabízí unikátní pohled na vývoj klubu od jeho počátků přes 90. léta, až po současnost.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat bohatou sbírku historických letáků, plakátů a zine programů, které dokumentují různé kulturní události a významné momenty klubu. Zvláštní pozornost je věnována vztahu mezi klubem a Václavem Havlem, bývalým prezidentem České republiky. Výstava také zahrnuje působivé vizuální materiály týkající se architektury a rekonstrukcí, které ukazují, jak se klub vyvíjel v průběhu let. Velmi důležitým momentem v historii klubu byla demonstrace a boj za zachování Rock Café, kdy klubu hrozilo jeho uzavření.

Výstava 33 let Rock Café je nejen poctou minulosti, ale také pohledem do budoucnosti tohoto kultovního prostoru, který stále zůstává důležitým centrem pro hudební, divadelní a umělecké komunity.