EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Vernisáž výstavy UŽ JE NEJHŮŘ II. – Výstava o současné politické situaci

Datum

Úterý 21.9.2021, 18:00

Cena

vstup zdarma

Před volbami je ten nejlepší čas, aby výstava opět lidem připomněla, proč je dle vystavujících autorů na politické scéně hodně zle. Na výstavě bude zastoupené umění napříč žánry – od realistické malby z ateliéru profesora Berana přes sochu, fotografii, grafiku, kresbu až po video art a street art. To vše od těch nejlepších v umělců, které naše scéna nabízí.

Během pandemie se při světlech puštěných na plný výkon ukázalo, jak si naše vláda plní jen své soukromé priority a nás občany drží jako rukojmí, které zadlužila na nespočetně dalších let. Vystavující umělci se na to nemohli dále jen dívat a museli zareagovat tak, jak jim to jde nejlépe – svou prací!

Výstava proběhne současně v Galerii 90° v Černošicích a v Rock Café. Na obou vernisážích zahraje Xavier Baumaxa, kterého tanečně a herecky doprovodí Natálie Stejskalová do tematické projekce Jiřího Machta2.

Vystavující umělci: Jiří Macht2, Jindřich Hájek, Tomáš Kubík, Michal Cimala, Simona Blahutová, Alžběta Jungrová, Barbora Myslikovjanová, Nadia Rovderová, Barbora Bálková, Jan Tománek, Filip Čapka, Vladimír Strejček, Vavřinec Němec, Kryštof Hošek, Petr Faltus, Michal Škapa, Roman Franta. Tomáš Břínek, Jakub Ječmínek, Marek Gult, Jan Matěják a další.

Výstava proběhne současně v Galerii 90° v Černošicích a v Rock Café.
Kurátor výstavy: Jiří Macht2, spolukurátor výstavy – Marek Gregor

Zobrazit všechny výstavy