EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Vernisáž: Vojtěch Vlk – Masked Musicians

Datum

Úterý 7.5.2024, 18:00

Cena

Vstup zdarma

Nejnovější výstava fotografa Vojtěcha Vlka tematizuje fenomén masky v současné hudbě. Kolekce velkoformátových černobílých i barevných fotografií mapuje sólové interprety, ale i skupiny (převážně z české scény), které zvolily částečné či úplné zakrytí svých obličejů při vystoupení.
Například za černou masku z kuchařské čepice se ukryl hudebník a všestranný umělec Jakub König aka Kittchen. Dočasné přijetí identity maskovaného kuchaře mu umožňuje jako by zvnějšku nahlédnout identitu Jakubovu. Obě identity na sebe působí, proměňují se a hledají vzájemnou rovnováhu. Na vystavených fotografiích najdeme dále například Janu Uriel Kratochvílovou, Dymytry, Kabaret Dr. Caligariho, nebo třeba mexické Austin TV.

Vojtěch Vlk je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval ateliér fotografie. V současné době se zaměřuje převáženě na portrétní fotografi. Fotografování se věnuje již od dětství, které strávil v Moravských Budějovicích. Nejvíce jej fascinuje různorodost a nekonečná možnost kreativity, kterou fotografie jako médium nabízí.

„Masky jsem začal fotit už před mnoha lety na Moravě, odkud pocházím. Mám v živé paměti všechny dětské karnevaly, které jsem v masce prožil. Svým fotoaparátem jsem pak dokumentoval masopustní veselí v okolních vesnicích,“ vysvětluje fotograf, kde se jeho vášeň pro masky zrodila. „Vždy mě také fascinovalo vše skryté, tajemné, tak asi i proto se masky, proměny a identita staly hlavním tématem mé volné tvorby.“

Vernisáž výstavy se uskuteční 7.5. od 18:00, kromě úvodního slova autora se můžete těšit také na vystoupení umělce Kittchena, který je také jedním z těch, kteří byli na fotografiích zachyceni.

Vojtěch Vlk (1973) je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval ateliér fotografie pod vedením prof. Pavla Štechy. V současné době se věnuje převážně portrétní a korporátní fotografii. Ve spolupráci s nakladatelstvím Kant vydal v roce 2016 knihu TranSpiRituals, která je sestavena z černobílých dokumentárních i portrétních fotografií mapujících spiritualitu a rituály napříč světovými náboženstvími.

Zobrazit všechny výstavy