EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Prodejní vernisáž maleb: DARY NEBE – Kolektiv čínských autorek

Datum

Čtvrtek 6.4.2023, 18:00

Cena

Vstup zdarma

Zveme vás na prodejní vernisáž unikátních uměleckých děl protagonistů filmu Tomáše Etzlera „Nebe“ z prostředí čínského sirotčince pro handicapované děti, která se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna v galerii Rock Café.

Nápad přivézt artefakty z Číny do Čech se realizoval několik let. Navzdory řadě překážek díla konečně (přes Peking, thajský Chiang Mai a Hamburk) dorazila do Prahy. V galerii Rock Café budou k vidění až do začátku května.

Er-pao maluje obrazy kvůli svému handicapu ústy a nohami. Da-pao, kvadruplegička, ústy vyšívá gobelíny a skládá mozaiky. Obě byly opuštěny už jako nemluvňata a vyrůstaly v katolickém sirotčinci vedeném sestrou Wang.

Úvodní slovo vernisáže obstará autor filmu Tomáš Etzler. O hudební doprovod se postará hudební producent, zvukový designér a autor hudby filmu „Nebe“ Pierre Savage.

Výtěžek z prodeje děl půjde těmto umělcům a na charitativní činnost sestry Wang, která nadále obstarává lékařskou péči postiženým dětem a pečuje o staré, chudé a opuštěné obyvatele čínského venkova.

Zobrazit všechny výstavy