EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Vernisáž: Jiří Šourek – OTISKY

Datum

Středa 2.3.2022, 18:00

Cena

vstup zdarma

Dalším pokračováním letošní výstavní sezony v Rock Café bude od 2. března výstava s názvem Otisky, fotografa, malíře a filantropa Jiřího Šourka, autora využívajícího různé malířské techniky a materiály, pohybujícího se na pomezí geometrické abstrakce. Autora jehož podvědomí, vědomí a nadvědomí formovala a vychovala náročná výtvarná fotografie.

Jan Řezáč u příležitosti Šourkovi první výstavy ve Štiříně v roce 2005 napsal „Výtrysky jeho obrazů jsou námětově bohaté a rozmanité a lze si jen přát, aby nebloudil zbytečně v neznámém pokoji absolutního malování, nýbrž prodléval ve známém l’artbrutovském nepokoji naší až ubuovsky zapálené přenádherné doby.“ Tvorba Jiřího Šourka prošla od té doby značnou proměnou.

Výstava Otisky představuje řadu nových obrazů, které se prolínají s barevnými otisky na papíře. Své obrazy od té doby vystavoval vystavoval v Praze, Novém Městě nad Metují, hospitalu v Kuksu a Náchodě. Pravidelně, již 11. let se zúčastňuje salonu filmových klapek pro Filmový festival ve Zlíně. Dlouhodobě se věnuje spojení výtvarného umění a charity, spolupracuje s mladými umělci a společně podporují prostřednictvím pražské Naděje lidi bez domova.

Zobrazit všechny výstavy