EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Vernisáž fotografií: Anna Baštýřová – Dazed & Dreaming

Datum

Úterý 16.5.2023, 20:00

Cena

vstup zdarma

Dá se fotografií zachytit atmosféra koncertů? Výstava Dazed & Dreaming odpovídá na tuto otázku a přenáší vás do světa hudby. Zamlžené koncertní sály, energie a emoce muzikantů, tlumené světlo v kontrastu se silnými barevnými škálami koncertních světel v práci s delší závěrkou fotoaparátu dávají Anniným fotkám osobitý styl. Kdyby její fotky měly žánr, tak by balanacovaly na pomezí psychedelie, shoegaze a stoner rocku.

Anna Baštýřová se věnuje fotografii od roku 2014. Fotografii nestudovala, mnohem raději samoučně bádá v různých tajemných zákoutích a končinách fotografie. Realistické fotografii neholduje, přednost dává zasněně „rozmazaným“ a surrealistickým fotkám, ve kterých diváka seznamuje se svým pohledem na svět. Nejraději fotí koncerty, a to většinou v malých klubech se špatným osvětlením. Nedostatek světla (a tudíž potřeba dlouhé závěrky) ji také přiměl k vyvinutí metody, s jejíž pomocí vznikaly všechny fotografie na této výstavě. V neposlední řadě ji baví i vytváření vlastních různobarevných filtrů. Aktuálně fotí pro hudební magazín Full Moon.

Vernisáž proběhne v úterý 16.5. od 20:00 a bude zahájena koncertem v hudebním sále!

20:30 Fialový Samet
21:30 THE SPERMBANKERS

FIALOVÝ SAMET
Sólový projekt frontmana oblíbených Madhouse Express, který se nese na vlnách snění a z hlubin smyslů a nesmyslů přináší své skladby.

THE SPERMBANKERS
Kapela tří národností: zkušený český kytarista Martin Růžička, holandský zvukař Bert Neven na bicí a finský zpěvák a kytarista Pasi Mäkelä. Jejich živelný projev vychází z blues, rock’n’rollu a jižanského rocku se strhující atmosférou a drtivým soundem.

Zobrazit všechny výstavy