EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

divadlo

Tomáš Etzler: beseda + projekce filmu Nebe

Datum

Sobota 14.1.2023, 19:00

Cena

170 Kč + poplatky / 230 Kč na místě

předprodej v síti GoOut

Tomáš Etzler se vrací na svojí pražskou domovskou půdu, tentokrát do našeho divadelního sálu zavítá se svým filmem Nebe, po kterém bude následovat také beseda. Ideální příležitost se alespoň částečně odreagovat od 1. kola prezidentských voleb, které v podvečer 14. ledna už bude s velkou pravděpodobností rozhodnuté.

///

Celovečerní dokumentární film „Nebe“ je osobní zpovědí novináře Tomáše Etzlera, která se prolíná s příběhem vesnického sirotčince. Každodenní syrová realita, kterou Tomáš v Číně sedm let na vlastní kůži zažíval, ve filmu silně kontrastuje s mikrosvětem, který objevil na severovýchodu země. Film přímo i nepřímo naráží na některá z největších témat moderní Číny: politiku jednoho dítěte, porušování lidských práv, nedostatek svobody náboženského vyznání nebo korupci. Demonstruje také obrovský rozdíl hodnot v sirotčinci, jakými jsou obětavost, tolerance či láska k bližnímu, a hodnot totalitní komunistické vlády.

Film byl v České republice oceněn na několika festivalech včetně Ceny diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, získal cenu Českého filmového a televizního svazu a byl nominován na Českého lva. Po projekci Tomáš prozradí, co ví o osudu protagonistů dnes, krátce přiblíží osmiletou anabázi dokončení filmu a zodpoví vaše dotazy.