EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

The Atavists, Acid Row, The Wild Roots

Datum

Čtvrtek 20.8.2020, 20:00

Cena

200,- v předprodeji / 250,- na místě

předprodej v síti GoOut

Rock Café opět rozevírá svá křídla na večírku kapel The Atavists, Acid Row a The Wild Roots.
Podzimní klubová sezóna se pomalu blíží a je jasný, že bude o něco živější než ta jarní. Streamovacím vystoupením odzvonilo a je načase vrátit se tzv. „navostro“ do terénu. O tom, jak nebezpečně bezpečné je do toho znova a naplno šlápnout, přesvědčí fanoušky kytarového rock’n’rollu trojice kapel 20.8.2020 pod křídly Rock Café. V čele se energickou čtyřkou The Atavists, dnes již známým jménem, dále se stoner-rockovými ďábly Acid Row, kteří se zároveň budou loučit se členem kapely a v poslední řadě s divokými blues rockery The Wild Roots..

The Atavists (stoner – surf, Hradec Králové)
Nadupaná energie, jistota bluesových kořenů a šedesátkový surf rock – to jsou sudičky živelných The Atavists. Své místo na české hudební scéně si našli již koncem roku 2014, zejména díky svým energickým živým vystoupením. Středobodem nezaměnitelného zvuku The Atavists je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofian se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami. K tomu ječivé zvuky elektrických varhan a syntetizátoru, úderná rytmická sekce, trocha kočičího humoru a hradecký kvartet je na světě.Na kontě mají 6. místo ve finále mezinárodní bitvy kapel GBOB v Berlíně a 1. místo v GBOB v rámci České republiky, řadu vystoupení na významných českých hudebních festivalech, několikeré hudební ocenění Anděl např. za Rockovou kapelu roku, Objev roku a Nejlepší rockové album roku (Lo-Fi Life). Mimo jiné i předskakování norským Kvelertak, dále Biffy Clyro, Skunk Anansie, nebo Muse. Album Lo-fi Life je skvěle přijímáno kritiky i fanoušky. Některá média ho řadí mezi sedm nejlepších alb, která vyšla v roce 2018. Za nahrávkou stojí producent Amák Golden (známý spoluprácí se světovými jmény jako Killing Joke a jiné) a label Bigg Boss. První singl z tohoto alba s názvem Wrong slavil své úspěchy v éteru Evropy 2, kde se opakovaně držel jako jednicka v žebříčku.
Wrong (2019)
Waiting For You (2018)
Let You Go (2017)
Lo-Fi Life (2018) LP full stream

Acid Row (stoner – punk, Praha)
Pro mnohé fanoušky jsou už léta synonymem výbušné kombinace stoneru a punku, jejich pověst je díky šíleným koncertům předchází a vědí o nich i za hranicemi ČR. Není klub nebo stage, kde by po jejich řádení zůstal kámen na kameni. Luciferovi kazatelé, zlá smršt, sympatičtí rouhači, palm desert a písek v uších. Tahle težkotonážní čtveřice vám odpálí bedny a zaručeně zkurví večírek. Nejšpinavejší rock and roll v Český kotlině. Na kontě mají dvě alba, desítky koncertů po střední evropě a předskakování např. Dopethrone, Dopelord, Sasquatch, Acid Witch nebo Egypt a další. Večer bude mít nicméně i trochu nostalgický charakter. Jedná se totiž o jeden z několika málo posledních koncertů, který kapela odehraje ve čtyřčlenné sestavě. Po únorovém loučení s Baro Chandel v Rock Café zde budou dávat sbohem tentokrát vlastnímu členovi kapely – basákovi, dobrýmu kámošovi a party mašině Davidovi Hlůžkovi, který se po osmi letech působení vydává na svojí vlastní křížovou výpravu. Ale ještě před tím je potřeba dostát řádného posvěcení na jeho posledním večírku.
Cut It Out (2020)
Bad Delivery (2016) EP full stream
Spikes LP full stream (2018)

The Wild Roots (rock’n’roll – blues, Lážně Kynžvart)
Bermudský trojúhelník uzavírá trio The Wild Roots, které propojuje prvky grunge, blues, rock’n’rollu i hardrocku. Kapela se vyznačuje tvrdými kytarovými melodiemi, inspirovanými především divokou přírodou, drsným zvukem, jednoduše zpracovanými basovými linkami a třemi výraznými vokály bubeníka Adama “Krakena” Virta, kytaristy Johnnyho Šišky a baskytaristky Alice Tyrychtrové. Fanoušci dřevního rock’n’rollu a kapel jako Clutch, Black Keys, White Stripes, The Picturebooks nebo třeba Black Rebel Motorcycle Club si rozhodně přijdou na své. Kapela se pohybuje na scéně od roku 2015, vydali dosud ve vlastním nákladu dvě EP Back Into The Wild (2016) a Tales (2018). Vystoupili na předních českých festivalech jako Rock for People, dále Mighty Sounds a Metronome festival v rámci Jameson Black Barrel bar scény nebo na Jack Daniel’s Experience scéně Colours of Ostrava. Trio se stalo vítězi kapelních soutěží KVRM a Múza, odehrálo několik klubových turné po ČR, vystoupilo také v Německu a Skotsku. Na kontě mají mimo jiné i několik klipů (viz níže). Za zmínku stojí zejména nejnovější počin s názvem „Shelter and Home“.
Shelter and Home (2020)
Fire In My Heart (2019)
Death Is Not Coming Tonight (2018)
Judgement Day (2018)
Irish Girl (2018)
Tales EP (2018) full stream