EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Smoove & Turrell (UK) + guest

Datum

Čtvrtek 11.10.2018, 20:00

Cena

390,-

předprodej v Rock Café a v sítích GoOut.net a Ticketpro

Fakt, že dobrá muzika v Británii nevzniká jen v Londýně, prokáží s plnou parádou Smoove & Turrell, kteří vystoupí 11. října v Rock Café. Našlápnutý band kolem DJsko-produkčního tandemu Jonathana Scotta Watsona, známého pod nickem Smoove, a Johna Turrella pochází z průmyslového Newcastlu a podařilo se mu vytvořit originální soulový sound, v němž se zrcadlí i duše dělnického severovýchodu Anglie. Styl, který dostal název Northern Funk, v sobě snoubí funk, soul, hip hop i jazz.
“Jsme hrdí na naše kořeny a na to, že v naší muzice a textech reflektujeme život na anglickém severovýchodě,” říká v jednom z interview Smoove, a dodává dále o textech svého parťáka Johna Turrella: ”Jeho texty kladou otázky, vypráví story muže, který žije svůj vlastní neopakovatelný život. Lidem to může dojít třeba až po několikátém poslechu.”
Především ale kapela v níž dále integrálně působí klávesista Mike Porter, baskytarista Andy Champion, bubeník Lloyd Croft a kytarista Lloyd Wright strhne a nadchne vynikající spontánní show, plnou nefalšované energie.
Koncert Smoove & Turrell proběhne 11. října od 20 hodin v Rock Café, více info na www.smoove.cz.