EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Selection presents: Zak Abel (UK)

Datum

Pátek 10.11.2023, 19:30

Cena

590 Kč

Předprodej v síti GoOut

PŘESUNUTO Z PALÁCE AKROPOLIS

Britský zpěvák, skladatel a hudebník, který se proslavil poté, co nazpíval vokály na singlu dua Gordon City „Unmissable“, který se stal hitem a v Británii se dostal do Top 20. Zak je talentovaný na mnoha frontách a do své hudby, originálně kombinující R&B a pop, vkládá emocionálně inteligentní poselství, která v posluchačích rezonují.

Už jako 14letý své písně nahrával na YouTube, což nakonec vedlo k tomu, že v roce 2014 podepsal nahrávací smlouvu a setkal se s vlivným hudebním producentem Jokerem. Zak a Joker vydali v roce 2015 čtyřskladbové EP, krátce následované Zakovým sólovým projektem „One Hand On The Future“, na kterém spolupracoval s Tomem Mischem („Beautiful Escape“) a s Kaytranadou („Say Sumthin“). Spolupráce s těmito osobnostmi Zaka povzbudila jako skladatele a dokonale ho připravila na vydání debutového alba. Vyšlo v roce 2017 a jmenovalo se „Only When We’re Naked“. Poprvé nasměroval svou kreativitu do popových sfér a psal hity pro umělce jako Kygo, Avicii, R3hab & Zayn a Paloma Faith & John Legend.

Zak podepsal smlouvu s BMG a jeho aktuální album „Be Kind“, vydané v roce 2021, se dostalo do AirPlay Charts v různých evropských zemích a Top 30 HOT AC v USA.

Zak se věnuje i charitativní práci. Je ambasadorem organizace CALM (Campaign Against Living Miserably), která se zabývá duševním zdravím, pomáhá předcházet sebevraždám a svou pomoc směřuje na muže procházející krizemi. Témata identity a duševního boje Zak přenáší také do svých textů.

Zak Abel miluje živá vystoupení a kontakt s publikem. Patří k těm umělcům, kteří do každého vystoupení dají maximum.