EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Selection presents: Crash Test Dummies (CAN)

Datum

21.10. – 9.4.2024

Cena

750 Kč

Předprodej v sítích GoOut a Ticketportal

Nezaměnitelný basbaryton Brada Robertse, originální texty a jedinečný folk-rockový zvuk charakterizují už více než 30 let tvorbu kanadské kapely Crash Test Dummies.

Kapela, která vznikla v roce 1988 ve Winnipegu, debutovala albem „The Ghosts That Haunt Me“. Album z roku 1991 zaznamenalo úspěch u posluchačů i kritiky, dnes patří mezi oblíbené klasiky a přitáhlo k tvorbě kapely také zájem mladší generace. Zatímco věrní fanoušci vzpomínají na to, jak songy Crash Test Dummies zasáhly v devadesátkách do jejich životů, mladší generace objevila netradiční zvuk a osobité písně kanadské formace.

Druhé album „God Shuffled His Feet“ z roku 1993 obsahuje hit s názvem „Mmm Mmm Mmm Mmm“, který kapele přinesl světovou popularitu. Tuto její jednoznačně nejznámější skladbu zařazují rádia do svých playlistů dodnes. Následovala třetí řadová deska „A Worm’s Life“, kterou Crash Test Dummies vydali v roce 1996.

Nezaměnitelnou značkou Crash Test Dummies je basbarytonový hlas zpěváka a kytaristy Brada Robertse, který je po letech ještě výraznější. V nedávném rozhovoru pro 519 magazine Roberts řekl: „Hlas se ve skutečnosti s přibývajícím věkem prohlubuje.“ Singl „Sacred Alphaber“ z roku 2023 to jen potvrzuje.