EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Sanctuary.cz presents: Linea Aspera (UK) Actors (CA) Dalhia (FR)

Datum

Pátek 19.11.2021, 20:00

Cena

to be announced

to be announced

ZRUŠENO ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ!

Linea Aspera se pražskému publiku premiérově předvedla na začátku roku 2020 v klubu Fuchs v rámci oslav narozeninové party Rare. Tehdy se Zoè Zanias a Ryan Ambridge znovu sešli po delší pauze a svůj návrat na scénu orazítkovali kompilací sebraných rarit „Preservation Bias“. Fans si tak mohli pořídit studiovou muziku dvojice po dlouhých osmi letech, které tehdejší novinku dělí od data vydání eponymního debutu.

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky s lakonickým jménem „LP II“ a to je taky hlavní důvod, proč jejich plánovanou show navštívit. Dvojice nadále tvoří poctivý minimal wave, hraje si s analogovými udělátky a pokud jste, stejně jako armáda dalších posluchačů, propadli hlasu Zoè, nenecháte si jejich hypnotické vystoupení ujít.

Podobně našláplo mají na scéně taky kanaďané Actors. Ti ve svojí tvorbě šikovně míchají postpunk, darkwave, synth pop a čert ví co ještě. Vrcholem jejich snažení je prozatím debut „It Will Come to You“ z roku 2018 a o tom, že jim to naživo šlape skvěle, se mohli rok na to přesvědčit návštěvníci Prague Gothic Treffen.

Uvidíme, jestli k nám čtveřice z Vancouveru doveze i novou desku. Není to nemožné, protože od konce minulého roku postupně tasí singly s šikovně udělanými klipy. Ten nejnovější, v pořadí třetí, vyšel před pár dny a jmenuje se „Like Suicide“. Do soundu se kapele vkrádají prvky osmdesátkových hororových soundtracků a rozhodně je na co se těšit.
Jedné premiéry se i tak dočkáte. Z Paříže totiž dorazí dvojice Dalhia, která zastupuje tu nejsoučasnější tvář temné scény a ve svojí tvorbě míchá cold wave s hip hopem. Simon Vouland a Rachel Geffroy se dočkali vydání debutového EP „Hide My Face“ a v pětici songů ukazují, že elektronická hudba stále nebyla vyčerpána. Jejich klipy navíc naznačují, že se bude na co dívat.