EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Rock for People presents: GHØSTKID (DE)

Datum

Pondělí 30.9.2024, 19:00

Cena

590 Kč

předprodej v síti GoOut

GHØSTKID vytváří hudbu, která je střemhlavý pád do temnoty a agrese. Počlivě balancuje mezi ceněním zubů a zachováním smyslu pro chytlavé melodie. GHØSTKID je nový pseudonym Sebastiana „Sushi“ Bieslera (dříve Eskimo Callboy) a spiknutí přátel a podobně smýšlejících spojenců, kteří dospěli k vlastní vzpouře: Steve Joakim (bicí) ze Švédska, stejně jako Jan Marco Heinz (kytara) Chris Kisseler (kytara) a Stanislaw Czywil (baskytara).
Po úspěšných shows na Rock for People 2021 a 2022 a předskakování Bad Omens v naprosto beznadějně vyprodaném Lucerna Music Baru v loňském roce se GHØSTKID konečně vrací na svoji vlastní headline show. Tu odehraje 1. října v Rock Café.

Vstupenky v prodeji od 17. dubna 18:00 na GoOut.

Všechno to začalo v říjnu 2019, kdy Sushi vzal do ruky kytaru a začal psát pro GHØSTKID. Hned bylo jasné, že je to v jeho DNA. „Prostě jsem šel za svým srdcem,“ říká. V té době se Sushi inspiroval světovým nášupem v podobě Marilyna Mansona, Fever 333 a Bring Me the Horizon, kteří ho inspirovali k mixování nejrůznějších zvukových odstínů, dotýkajících se popu, metalu, industriálu a špetky trapu. To byl základ pro budoucí podobu GHØSTKID.
Jakmile se posluchač ponoří do vrstev jeho zvuku a ambicí, určitě ho nepřekvapí, že se Sushi úspěšně proměnil v entitu známou jako GHØSTKID. „Nechává hodně prostoru pro interpretaci, zatímco si s ní okamžitě spojíte určité obrazy,“ říká a varuje, že tohle je hudba, která nejen děsí smysly, ale je i plnohodnotným zvukovým vymítáním a ohlušující hramonií pro divákovy uši.