EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Robin Schenk (křest alba Paladins & Tyrants)

Datum

Čtvrtek 13.6.2024, 20:00

Cena

250 Kč

předprodej v síti GoOut

Hudba na pomezí alternativního rocku a baroque popu, kde se zvuk zkreslené kytary prolíná se symfonickými plochami, syntezátory a nevšedními zvukovými barvami. Robin Schenk vystoupí s kapelou ve složení Petr Ptáček (bicí), Pavel Palát (elektrická kytara), Josef Stráník (baskytara), Štěpán Filípek (violoncello).

Robin Schenk, hudební skladatel, muzikant a herec, oceňovaný autor scénické divadelní hudby, se vydává na cestu hrdiny a představuje debutové autorské album Paladins & Tyrants. Ve spolupráci s Jeronýmem Šubrtem z Lake Malawi, s Norským producentem Jowstem či Lukášem Chromkem a za přispění desítek dalších hudebníků z celého světa vzniklo dílo, experimentující s netradičními kombinacemi hudebních prvků a žánrů. Od chytlavých popových melodií přes symfonické plochy s operním zpěvem až po prvky elektronické hudby, hard rocku či metalcore.

Název alba Paladins & Tyrants vyplývá ze světa fantasy a mytologie a je inspirován dílem Josepha Campbella Tisíc tváří hrdiny. Jedním z hlavních konceptů tohoto autora je „cesta hrdiny“, a právě ten se stal i zásadním zdrojem inspirace. „Hrdina, který musí překročit práh komfortu všedních dní a vydat se do divočiny vstříc naplnění svého osudu. To je téma, kterým je celé album prostoupené. Deska ‚Paladins & Tyrants‘ ale nezůstává zamrzlá jen ve světě snů. Je také širokým odrazem doby, ve které žijeme,“ popisuje Robin. Začíná skladbou Infinity jako výletem do nekonečna, vyjadřujícím neomezený potenciál lidské mysli. Končí písní Kids from the Eastern Bloc, návratem zpět na zem, tryznou za zmařený potenciál mnoha lidí, kteří prožili mládí v komunistickém Československu.