EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Pestilence (NL)+ support: Bleeding Gods (NL), Grimaze (BG)

Datum

Neděle 10.3.2019, 19:00

Cena

550,- v předprodeji / 650,- v místě

předprodej v síti Ticketstream

Pestilence je, od založení roku 1986, legendární death metalová instituce z Nizozemska. Jde o inovátory, kteří se revolučním způsobem zmocnili death metalu, od základu překopali definici “progressive” a každým novým albem se jim vždy dařilo stanovit novou laťku kvality, aby se jednou provždy zapsali do historie metalu.

Jejich zásadní alba jako “Malleus Maleficarum”, “Consuming Impulse“, Testimony of the Ancients” a “Spheres” inspirovala generace skupin z celého světa a změnila nazírání tisíců posluchačů na metal jako takový.

Nás ale nejvíc zajímá jejich druhá řadovka, která v roce 2019 oslaví třicáté výročí vzniku – “Consuming Impulse“. Toto čistě deth metalové album v sobě zkombinovalo heavy přístup s brutálními rify v kombinaci s realistickou a přesto hnutou lyrikou a nastavilo jednou provždy nový žánrový standard. Pro mnohé fans se album stalo jedinou možnou odpovědí na desku “Leprocy “ jinak jen těžko překonatelné legendy Death.

“Consuming Impulse “ je natolik monumentálním albem, že se Pestilence rozhodli složit mu k jeho výročí hold v podobě evropského turné s názvem “Evrope Redvced to Ashes“, na kterém zahrají album v jeho kompletní podobě! Pestilence odehrají veškeré devastační pecky naživo doplněni o nového basáka Edwarda Negreu, který nahradil Tilena Hudrapa.

Support:
Bleeding Gods
Grimaze