EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Panzerballet (DE) + support

Datum

Středa 29.9.2021, 19:30

Cena

490,- / 590,- na místě

předprodej v síti GoOut

Těžkotonážní fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett se po třech letech vrací do Prahy! Kapela pod vedením kytarového mága a aranžérského demiurga Jana Zehrfelda v roce 2020 vydala album Planet Z, na kterém za bicí soupravou usedly takové kapacity jako Marco Minnemann, Virgil Donati nebo Gergo Borlai. Na podzimní turné se do kapely vrací bubeník Panzerballettu Sebastian Lanser (ex-Obscura).

Kapela, která nezná hranice žánrů. Panzerballett je kombinace „latino-jazzu a grindcore, hard-bopu s death-metalem, nebo disco-funku s hardcore,“ jak praví frontman a skladatel kapely Jan Zehrfeld. Muziku Panzerballettu definuje jazzové vzdělání všech členů, záliba v kapelách jako Meshuggah, Frank Zappa a Mothers of Invention nebo Animals As Leaders a zároveň dokonalé ovládnutí nástrojů a inten-zivní využívání velmi pokročilých rytmických postupů.

Panzerballett kombinuje netradiční aranže rockových, popových a jazzových standardů jako jsou Take Five, Smoke on the Water, Time of my life nebo znělka The Simpsons a vlastní autorskou tvorbu. Kapela existuje od roku 2004, na kontě má sedm alb včetně aktuální desky Planet Z.

Jan Zehrfeld: kytara
Sebastian Lanser: bicí
Josef Doblhofer: kytara
Florian Fennes: saxofon
Gerd Boelicke: basová kytara