EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Palacity (DE), Circvit (DE), Adovany

Datum

Sobota 23.9.2023, 19:00

Cena

vstup zdarma

Zvuky syntezátorů s lehkými zvuky keybordu, chytlavými texty a Indie-kytarou: Takto se pozná norimberská Kapela palacity. Tato kapela spojuje Indie-Rock a Pop do svého vlastního mixu.
Palacity začala v roce 2019 jako studentská kapela, tehdy byli Daniel a Philipp sami dva a vystupovali pod jménem „D.P.R.“. Poté co se ke kapele přidala Christina s doprovodnými vokály, se u babičky ve zkušební místnosti uskutečnily první nahrávky. Na festivalu „Rambazamba in der Pampa“ nasbírali první pódiové zkušenosti. Pro Synth-Sound jim ale ještě cyběl potřebný klávesový nástroj. Po úspěšném hledání na Facebooku byla kapela téměř kompletní. Poté co se přidal bubeník Rico, byl zvuk ještě lepší a už chybělo jen nové jméno. Od té doby vystupují pod jménem „palacity“.
Původně chtěla v té době pětičlenná kapela strávit rok 2020 na franckých (oblast v Bavorsku) pódiích. Ale míso strkání hlavy do písku během pandemie nahráli svoje debutové album „Untamed“. S kytaristou Danielem byla kapela „palacity“ konečně kompletní.

Svůj zatím největší výstup měla kapela na jedné klimatické demonstraci Fridays for Future.
Svým výkonem a zvukem přesvědčila „palacity“ nejen publikum, ale také porotu erlangenského Newcomer-Festivalu 2021. Zde dosáhli až na první místo a odnesli si domů i cenu publika.
Ani poté však kapela nelenila. Hrála v Club Stereo v Norimberku, podívala se na Weinturm Open Air Festival a zúčastnila se „Rock-in-Oberfranken“-Clubtour 2022. V roce 2023 kapela už vydala dva nové singly pro své fanoušky: Tarrying a Fly Away. V červnu „palacity“ vystoupila i na „IN.DIE.musik Festival“ v Hofu. Koncem léta se fanoušci mohou těšit na nový single „Shawty“. Díky výměně kapel města Erlangenu se kapela letos podívá i do vzdálenějšího světa, přijedou do Prahy.

Wall of Death nebo zpívat si s nimi: S Circvit jde obojí! Základem je Melodický Metalcore okořeněný různými žánry jako Prog, Djent a Jazz. Crivit je hudební kolektiv šesti osob z okolí města Erlangenu v Německu. Poté co hráli několik let jako tři studenti ze stejné školy a coverovali různé písně velmi známých metalových skupin tohoto žánru, začala skupina v roce 2018 hrát vlastní melodický styl s prvky Jazzu přes Djent až po Metalcore. Na jejich koncertech se setkáte s melodickým Metalcore s variacemi velkého množství měnících se žánrů. Od Prog přes Jazz a Dento až po Core, k jejich hudbě si můžete zazpívat a dojde i na obligátní Wall of Death. Navíc dva zpěváci a ohromující představení garantují nezapomenutelný večer.

Takže: Přesvědčte se sami a přijďte se na kluky podívat.