EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Obscure presents: This Will Destroy You (USA), The Ocean (DE)

Datum

Pondělí 25.9.2023, 19:00

Cena

590 Kč v předprodeji / 650 Kč na místě

předprodej v sítích Obscure.cz, GoOut, Ticketmaster

Experimentální rockeři THIS WILL DESTROY YOU skládají dlouhé, atmosférické instrumentální skladby a využívají k tomu vrstvy nejrůzněji naefektovaných kytar, čímž v jejich kaskádovité cinematic hudbě a táhlých plochách posluchače unášejí do skrytých světů jeho mysli. Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a post-rocku.
Kromě svých alb THIS WILL DESTROY YOU složili a nahráli hudbu k řadě celovečerních filmů, dokumentů a uměleckých instalací.
Kapela z Kalifornie navíc od roku 2018 nekoncertovala v Evropě, a beztak poslední rozsáhlé turné absolvovala v roce 2014, takže mnoho měst starého kontinentu tak čeká na jejich návrat.
A ten se blíží. V září přijedou s berlínským kolektivem THE OCEAN.
Hutný progresivní metal v podání THE OCEAN je diametrálně odlišný od běžně vnímané podoby žánru. De facto jde o třaskavou heavy srážku post-metalu a temného hardcore, takže progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas.
Než heroická instrumentace jsou hybnou silou těžké a důmyslné rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií. Důležitá je gradace a stupňování napětí s dusivou atmosférou a smyslem pro dramatično. A pak je tu ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.
Muzika THE OCEAN je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani po mnoha posleších.
THIS WILL DESTROY YOU / THE OCEAN