EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Obscure presents: Plini (AUS), Jakub Zytecki (POL), Owane & Jack Gardiner (NOR/UK)

Datum

Pátek 10.3.2023, 19:00

Cena

550 Kč

předprodej na Obscure.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

19:00 doors
19:30 – 20:00 Jack Gardner & Owane
20:15 – 21:00 Jakub Zytecki
21:30 – 22:50 PLINI

PLINI je kytarový talent a jeden z nejžádanějších nezávislých umělců ze Sydney, co skládá, hraje na kytaru, nahrává a buduje svou jedinečnou značku ze studia v ložnici svého bytu. V centru Prahy za doprovodu dalších kytarových hvězd nechá vykvést Ódu na zhudebněnou radost.

Instrumentální fusion mix art rocku, jazzu, prog metalu s osobitým feelingem v jeho případě vytváří hudbu, co povznáší, zklidňuje a kouzlí úsměv na tváři. Ze všech stran propraný a někdy unavený žánr PLINI kreativně proměnil a našel mu nové cestičky. Tohle ale jeho posluchači či fanoušci, kteří tichého usměvavého Australana viděli v r. 2016 na Brutal Assaultu nebo byli o rok později na témže místě v Praze, vědí.

Pliniho budoucnost se započala před 10 lety spuštěním jeho YT kanálu, kam začal postupně umisťovat svou hudbu. Průlom nastal s všude oceňovaným debutovým EP, které bylo zásadním Guitar World Magazine zvoleno na 5. místě v žebříčku ‘20 nejlepších kytarových alb desetiletí’ a sám kytarový bůh Steve Vai na konto „Handmade Cities“ řekl: „Tohle je evoluce a budoucnost rock-metalových instrumentálek. Jedna z nejlepších, pokrokově myslících, melodicky, rytmicky a harmonicky hlubokých kytarových desek, jaké jsem kdy slyšel.“

A tak se Plini roku 2019 stal, přestože je samouk, speciálním hostujícím instruktorem na Vai Academy po boku samotného Vaie, Satrianiho a Devina Townsenda, kde vedl masterclass kurzy na nejprestižnějších hudebních školách světa včetně Berklee College of Music & Musician’s Institute v USA, BIMM v Anglii a JMC Academy doma v Austrálii.
V posledních letech Plini absolvoval několik turné. S Animals As Leaders, Periphery, TesseracT a Intervals, hrál na mnoha festivalech a byl headlinerem vlastních turné po Americe, Evropě, Austrálii, Asii a Indii. A teď zas konečně míří do Evropy. Navíc na turné, které spojuje hned několik dalších podobných talentů, u nichž je progresivní hudba v těch správných rukou.

Budou jimi polský kytarový čaroděj JAKUB ZYTECKI a action boyz OWANE & JACK, společný projekt Nora Owaneho a Angličana Jacka Gardinera.