EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

divadlo

ZRUŠENO: Marina Cvětajevová. Moskva-Praha-Paříž a zpět

Datum

Sobota 28.3.2020, 19:00

Cena

250,- + poplatky / 300,- na místě

předprodej v Rock Café shopu a v síti GoOut

ZRUŠENO Z DŮVODU EPIDEMIE KORONAVIRU!
Proč připomínat Marinu Cvětajevovou, ruskou básnířku narozenou před 125 lety, představením v Rock Café v roce 2020? Protože Marina byla vášnivá a vzbuzovala vášeň, protože tato „rockerka“ své doby zůstává moderní ženou, nadčasovou ikonou proměňující každodenní život v kouzlo. Protože vystoupila zde v Praze na hlavním nádraží 1. srpna roku 1922 a vkročila do mladé svobodné země, která pomáhala Rusům utíkajícím před bolševismem.

Marina Cvětajevová. Moskva-Praha-Paříž a zpět je představení vzniklé v roce 2013 v Moskvě. Připomíná pohnutý život Mariny, ovlivňovaný historickými událostmi, které převrátily naruby celý svět a donutily ji opustit její zemi. Inscenace je intimní, s prvky divadla, recitace a filmových projekcí, drží se tvůrčího procesu „psaní a prožívání“, který byl Cvětajevové tak blízký.
Je to freska, ze které jsme zachytili některé fragmenty její cesty mezi Moskvou, Prahou a Paříži, mezi městy, která obývala. Tímto představením se Marina vrací na místa svého exilu. Umělecký soubor je z Francie, představení je ve francouzštině a češtině. Vytvořili ho Maja de Lacoste, Edwige Morf a Emmanuelle Sacchet: historička, herečka a scénografka, které všechny tři žily v Moskvě, a také Florent Delporte, klavírista a zakladatel pařížské asociace „Marina Cvětajevová, Étoile – averse“.

Představení vzniklo za mimořádně cenné účasti režisérky Jaroslavy Šiktancové a pomoci Galiny Vaněčkové, specialistky na Marinu Cvětajevovou. Do češtiny je přeložila Jana Martinová a Mirko Vaněček