EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

PŘESUNUTO: Live Nation presents: Alessandra (NOR/IT)

Datum

Sobota 3.2.2024, 20:00

Cena

510 Kč v předprodeji

Ze strany pořadatele přesunuto do Lucerna Music Baru. Děkujeme za pochopení!

///

Alessandra – favoritka letošní Eurovize, napůl norská a napůl italská zpěvačka a skladatelka, si ve svých pouhých 20 letech podmanila publikum svou silnou hlasovou technikou a charismatickým projevem.

V mladé hvězdě vždy hořela vášeň pro hudbu. Od svých šesti let, kdy vyhrála svou první písničkovou soutěž, Alessandra ví, že jeviště je místo, kde se jí daří a kde se cítí jako doma. Touha psát a vystupovat ji nakonec přivedla do jejího druhého domova, Norska.
„Hudbu jsem vždycky vnímala velmi zvláštním způsobem. Akordový postup nebo konkrétní tón mě dokáže rozplakat, protože ho cítím tak intenzivně. Takže když píšu písně, je do nich vloženo hodně vášně a myšlenek. Ráda také kombinuji norskou a italskou kulturu. Máme tendenci dívat se na život odlišně, takže rád míchám tyto dva různé kulturní pohledy dohromady a sleduji, kam mě to zavede.“
Jednou z Alessandřiných největších životních tužeb je šířit poselství sebelásky. Téma, které je jí tak blízké, že by se podle ní mělo vyučovat ve škole. S úmyslem inspirovat ostatní, aby byli sebevědomí a laskaví sami k sobě, vznikla euforická hymna sebelásky Queen of Kings.

„Proč se sebeláska neučí ve škole? Lidé chodí na terapie, aby se naučili praktikovat sebelásku, takže mi přijde šílené, že není součástí školních osnov. Chci svou hudbou šířit poselství o lásce k sobě samé a nalezení sebevědomí, ale chci, aby to bylo řečeno zábavně a drze. Doufám, že budu vzorem, který ostatní inspiruje k tomu, aby se měli rádi, a možná jednoho dne možná přispěji k tomu, aby se sebeláska stala součástí učebních osnov.“
Netrvalo dlouho a Alessandra se po vydání svého emotivního debutového singlu dostala do povědomí norských posluchačů; jeho počet streamů na různých platformách již překročil ohromujících 55 milionů.
Popularita písně vzrostla také poté, co se stala virální na TikToku – kde vygenerovala miliony lajků a více než 250 milionů zhlédnutí a stále se zvyšuje.
S debutovým hitovým singlem v rukou si Alessandra při vystoupení s písní během celostátního finále upevnila nárok na titul superstar. Její silný pěvecký výkon v kombinaci s mimořádnou pódiovou přítomností a charismatem vyústil ve vystoupení, z něhož čiší sebejistota a hvězdnost srovnatelná s velikány v oboru, jako jsou Lizzo a Ariana Grande. Alessandra je tu, aby zůstala, a chce inspirovat posluchače všech věkových kategorií a pohlaví, aby ztělesnili svou vnitřní královnu králů.