EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

divadlo

La Pardon – Brýle Eltona Johna

Datum

Neděle 29.10.2023, 19:00

Cena

220 Kč / držitelé karet ISIC 150 Kč v předprodeji / 250 Kč na místě

předprodej v síti GoOut

Hořká komedie o životních outsiderech, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu. Nejúspěšnější hra britského dramatika a režiséra Davida Farra měla premiéru v roce 1997 a získala cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku.

Klub FC Watford, přezdívaný „Sršni“, zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru, kde ale klíčový zápas prohrál. Mohly být na vině brýle Eltona Johna?
Prohrou zlomený Bill je o tom přesvědčen, bývalý fanatický fanoušek FC Watford od té doby nevychází z domu a den po dni, rok za rokem, sedí u videa a analyzuje onen osudný moment, kdy se sny jeho milovaného týmu zhroutily a s nimi i veškeré Billovy životní ambice.
V den, kdy „Sršni“ hrají rozhodující zápas sezóny, za ním zcela nečekaně přijíždí na návštěvu jeho mladší bratr Dan, který rodné město opustil před šesti roky. Navíc není sám – přijíždí s vlastní rockovou kapelou. A tak „bratrské setkání po letech“ roztáčí kolotoč crazy situací. Komedie se odehrává v jediném dni a jeho hodiny autor přeplnil k prasknutí komickými a absurdními náhodami jako z toho nejhoršího snu a spojil v ní dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.

Režie: Josef Kačmarčík
Dramaturgie: Taťána Havlová
Kostýmy: Róza Zichová
Hrají: Jan Pichler, Michal Kuboušek, Jan Knespl, Vlastimil Žwak, Taťána Havlová/Karolína Půčková, Lucie Volhejnová

O spolku La Pardon:
Soubor La Pardon byl založený v roce 2018 absolventy VOŠH. Původní repertoár tvořily dvě absolventské inscenace – drama o tíze dospívání „Probuzení jara“ a bláznivá komedie „Dámský krejčí“, které jste mohli vidět nejen na pražských scénách, ale i na festivalech po celé ČR. Nyní soubor přichází se svojí první samostatně produkovanou hrou „Brýle Eltona Johna“. Pro další novinky sledujte La Pardon na FB (fb.com/mylapardon) a/nebo IG (@la.pardon).