EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Kultura do domu: Už jsme doma

Datum

Čtvrtek 16.4.2020, 18:00

Cena

100,- / 200,- / 300,- / 400,- / 500,-

předprodej v síti GoOut

Jak všichni víme, situace není lehká – nejen pro kulturu, ale pro celou společnost. Jako klub máme (a zřejmě ještě po nějakou dobu budeme mít) zavřeno, to ale neznamená, že bychom se flákali! A abychom vám aspoň trochu zpříjemnili pobyt v karanténě, připravili jsme se pro vás společně s NetwIN Production a Blue Lune Productions sérii online streamů přímo od nás z Rock Café. Až k vám do domu vám pomocí televizních a počítačových obrazovek doručíme vaše oblíbené interprety, ať už z klubové scény nebo z velkých festivalových pódií. Chceme tak podpořit kulturu jako celek – od interpretů až po dělníky kultury jako jsou zvukaři nebo osvětlovači!

Dalším interpretem, který se v rámci našich live streamů představí, je legendární kapela Už jsme doma, která letos slaví 35 let!
UJD si speciálně pro tento koncert připraví malinko odlišný playlist, než od svého prvního streamovaného koncertu! Máte se na co těšit!

Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, jež oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne.

Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží na každém tónu, detailu, kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru tu hrají muzikanti podle partitury. Nedílným rukopisem kapely je vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.

Kapelu i klub můžete podpořit zakoupením virtuální vstupenky dle svých možností v síti GoOut: http://goout.net/cs/listky/kultura-do-domu-uz-jsme-doma/gamg/

Stream bude živě ke zhlédnutí na Facebooku Rock Café Prague, Novinky.cz, REPORT, Forum 24, music ZONE, Extra.cz, G.cz, samozřejmě také na FB stránce Už jsme doma, na YouTube a ze záznamu v TV Seznam.

Je libo dát si k online streamu virtuální pivo a podpořit tak další chod Rock Café? Stačí kliknout sem:
https://goout.net/cs/listky/na-virtualni-pivo-do-rock-cafe/qllg/