EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Kultura do domu: Na slovo s umělcem: Jiří Macht2

Datum

Středa 1.4.2020, 18:00

Cena

100,- / 150,- / 200,- / 250,-

prodej virtuálních vstupenek v síti GoOut

Jak všichni víme, situace není lehká – nejen pro kulturu, ale pro celou společnost. Jako klub máme (a zřejmě ještě po nějakou dobu budeme mít) zavřeno, což ale neznamená, že bychom se flákali!
Abychom vám aspoň trochu zpříjemnili pobyt v karanténě, připravili jsme se společně s NetwIN Production a Blue Lune Production sérii online streamů přímo z Rock Café. Až k vám do domu vám pomocí televizních a počítačových obrazovek doručíme vaše oblíbené umělce, ať už hudebníky, divadelníky nebo výtvarníky. Chceme tak podpořit kulturu jako celek – od interpretů až po dělníky kultury jako jsou například zvukaři nebo osvětlovači!

Tentokrát se pozornost ubírá na výtvarné umění a na jednotlivé umělce, kurátory či galeristy. Po úspěšné únorové výstavě UŽ JE NEJHŮŘ, která se věnovala aktuální politické náladě v ČR, navazujeme i prvním rozhovorem s jedním z autorů této výstavy.
Macht2 byl nejen kurátorem výstavy, ale i jedním ze 17 autorů. Fotografii se věnuje téměř 30 let a v posledních letech ji často používá jako nosné médium pro ostatní techniky. Dosud má za sebou více jak 30 autorských výstav a jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě, USA a Asii.

Jak se k tvorbě dostal Macht2? Jak spolupracuje s předními architekty? Jak se v dnešní době udává cena uměleckých děl? Jak se živit výtvarným uměním v Čechách? Co je jeho inspirací a má nějakou múzu? A jak si vybírá umělce na své kurátorské projekty?

Další program live streamů:
31.3. I Love You Honey Bunny
1.4. Na slovo s umělcem: Jiří Macht2
6.4. Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó
10.4. Gipsy.cz

Již brzy další jména!

Je libo dát si k online streamu virtuální pivo a podpořit tak další chod Rock Café? Stačí kliknout sem:
http://goout.net/cs/listky/na-virtualni-pivo-do-rock-cafe/qllg/

Zobrazit všechny výstavy