EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Korzo Národní 2023: LENNY, Metastavy, Tamara a další

Datum

Pátek 17.11.2023, 10:00

Cena

vstup zdarma

Další ročník oslav výročí sametové revoluce je tady a samozřejmě u toho nechybí ani Rock Café, které je jako v minulých letech garantem hudebního programu. V našem divadelním sále se také během dne uskuteční dvě divadelní představení a o patro níž, v našem hudebním sále, proběhne večerní afterparty. A kdo na Národní letos vystoupí?

Lenny je zpěvačka a autorka, která je již několik let výraznou postavou české hudební scény. Pravidelně se objevuje v nominacích na nejprestižnější domácí hudební ceny, její hity zní z rádií a svým fanouškům vždy kromě jedinečného hudebního zážitku nabízí i unikátní uměleckou podívanou. Její nejúspěšnější album Hearts pohnulo s popovou scénou po celé Evropě a její poslední singl Overdosed se dostal do celosvětové Spotify kampaně EQUAL, díky čemuž se Lenny objevila na hlavním billboardu new yorské Times Square.

Dokázat překročit moment a získat o něm nadhled – to je enigmatická reflexe textů, v nichž se zrcadlí zkušenosti všech zúčastněných. Skladby si udržují poetický nadhled, do kterého se postupně vpijete. Metastavy vás při každém poslechu berou na exkurzi životem, který jste nikdy nepoznali, ale i tak jste jej prožili. Jejich druhé album Žhnoucí ticho jako by říkalo, že méně je někdy více a že nakonec vždy přijde den – i když se nám zdá, že po nekonečné tmě už to není možné.

Nové EP kapely TAMARA, vydané v červnu letošního roku, nese název Halo, tady Gina a překonává debutovou desku Anderson. Kapela odkládá naivitu a čelí spletitosti vztahů věcí a lidí. EP obsahuje pět písní, ve kterých se kapela vyrovnává s nejistotami ve společnosti i ve vlastním nitru. Některé písně jsou sebevědomými manifesty, které pojednávají o vlastní emancipaci, jiné o stále nesplněných přáních a touze po klidu a míru. Jako východisko kapela nabízí snahu nic neočekávat.