EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

divadlo

Jaroslav Kmenta / RUDÝ ZEMAN

Datum

Středa 18.12.2019, 16:30

Cena

100,-

vstupenky pouze na místě

„Kdo zabil Františka Mrázka vám neřeknu. Nevím to. Ale kdo zabíjí demokracii, to vám rád popíšu.“

To jsou slova investigativního publicisty a reportéra z Reportéra Jaroslava Kmenty, který vás tímto zve na benefiční besedu spojenou s autogramiádou. Akce konaná v legendárním klubu Rock Café v Praze na Národní třídě č. 20 uzavře letošní turné Kmentových besed po republice. Bude to poslední příležitost před Vánoci, jak si pořídit jeho nejnovější knihu a zároveň získat autorův podpis.

Jaroslav Kmenta vydal v listopadu 2019 knihu Rudý Zeman. Je volným pokračováním publikace Boss Babiš, která vyšla v roce 2017. Obě knihy popisují zákulisí zrodu a nekalých praktik dvou nejvlivnějších politických hráčů současnosti. Boss Babiš i Rudý Zeman se staly ihned po svém vydání bestsellery.

Mravenčí novinářská práce s detaily a rešeršemi a vypravěčská schopnost autora dělají z obou knih unikátní publikace české dokumentární tvorby, které čtenářům umožní pochopit motivaci „brutalistní politiky“ Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Knihu Rudý Zeman si v Rock Café budete moci koupit za příznivou cenu.

Z kapacitních důvodů vás prosíme o potvrzení účasti na mail: [email protected]
Stačí do něj napsat jméno a příjmení osob, které přijdou. Bez potvrzení, které vám vzápětí odešleme z tohoto mailu zpět, nezaručujeme, že se na besedu dostanete.

Akce bude trvat dvě hodiny. Začátek v 16:30, konec v 18:30.

Vstupné: 100 Kč (pouze na místě)

Kdo je Jaroslav Kmenta
Novinář a spisovatel. Napsal 13 knih. Je jedním z průkopníků investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku, za rok 2018 pak novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Od roku 2018 je Čestným občanem města Nymburk, kde se narodil a kde žije.
Je novinářem 30 let. Aktuálně působí v redakci časopisu Reportér a v současnosti se podle jeho knihy Český špion Erwin van Haarlem připravuje scénář v Hollywoodu.
Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty. Kvůli knize Kmotr Mrázek přijali politici náhubkový zákon, který médiím ve své době zakazoval zveřejňovat odposlechy.