EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Insania a Vladivojsko

Datum

Čtvrtek 11.2.2016, 20:30

Cena

180 Kč

předprodej v Rock Café a plus poplatky v síti Ticketstream a GoOut.cz

Insania
Legenda tvrdě alternativní scény hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply.
Skupina Insania, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo. Po několika koncertech a po vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 1990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivněni v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.
Aktuální album „Zapal dům poraž strom“ (X Production, 013) získalo dvě ceny Anděl, v minulosti byla stejnou soškou oceněna i deska „Rock´n´Freud“ (X Production, 008). Insania získala také řadu ocenění v rockově zaměřené anketě Břitva, kde mimo jiné také vstoupila do „Galerie legend“.
Vladivojsko
Živelnost a dravý rockový projev charismatické zpěvačky podpořený výbornými výkony protagonistů kapely – to je VLADIVOJSKO – crossover / metalová kapela VLADIVOJNY LA CHIA.
Vladivojna je výrazná osobnost české hudební scény, vyhledávaná zpěvačka, autorka divadelní a filmové hudby.
Za film Nevinnost Jana Hřebejka byla nominována v kategorii nejlepší hudba na Ceny České filmové kritiky a na Českého lva.
Zkomponovala také hudbu pro mnoho divadelních her a dokumentárních filmů i pro úspěšný seriál stanice HBO Až po Uši, ke kterému vydala stejnojmenný soundtrack.