EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Holy Moly & The Crackers (UK) + support

Datum

Úterý 24.3.2020, 20:00

Cena

200,- + poplatky / 250,- na místě

předprodej v Rock Café shopu a v síti GoOut

ZRUŠENO Z DŮVODU EPIDEMIE KORONAVIRU!
Kapela Holy Moly and the Crackers se v začátcích svého působení prosadila jako jedna z nejvyhledávanějších britských folkových kapel. Pohybovala se na pomezí žánrů folk a celtic-rock s prvky ska a popu. Teď chce ale vyprávět trochu jiný příběh. Minimálně tomu tak je na posledních dvou albech.

V tvorbě z posledních let můžeme nově slyšet řízné kytarové rytmy a obcně v textech i hudbě větší temnotu. Čím to je? Podle kapely na to mají vliv události dnešní doby v čele s Trumpem a Brexitem, které nelze přehížet a dle slov kapely by to bylo dokonce nezodpovědné. To se odráží hlavně na album ‘Salem z roku 2017.

Nyní Holy Moly & The Crackers přijíždí s letos v dubnu vydaným albem ‘Take A Bite’, které je kombinací folku, blues a indie rocku. Kapela v předešlých letech hledala své umístění na scéně a právě album ‘Take A Bite’ má být odrazem toho, kde se kapela aktálně vidí. ,,Tohle je to co jsme a touhle cestou chceme jít,” říkají.

A ač se kapela od svých začátků výrazně posnula, nic to nemění na tom, že jejich koncerty jsou stále přeplněné pozitivní energií a dobrou náladou. ,,Chodí na nás děti, staří lidé, Gothici, hippies, prostě kdokoli. Všichni jsou zvaní, všichni jsou toho součástí. A lidé vypadají, že dokážou vypnout. Nikdo neřeší jak vypadá, když tancuje. Neřeší to. Všechny to spojuje.” říká Conrad (zpěv/kytara/trubka).
Pražský koncert jejich nejbližšího turné se uskuteční v úterý 24. března u nás v Rock Café! Support: tba