EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Haiku Garden (SLO) + Marcel Gidote’s Holy Crab + Ida The Young

Datum

Čtvrtek 5.10.2023, 19:30

Cena

250 Kč + poplatky

předprodej v síti GoOut

// Haiku Garden (SLO) \\ psychedelic/shoegaze/dreampop
Přivážíme Haiku Garden ze Slovinska! Hlučná kytarová hudba prokládaná popovými harmoniemi. Mix shoegaze, neo-psych, noise rocku i krautrocku, lublaňská kapela do toho hází také syntezátory, bicí automaty či jiné srandy. Čtyřčlenná formace, která v posledních letech vystupovala po celé Evropě, má na kontě přes 180 koncertů. Předskakovali kapelám jako The Jesus and Mary Chain a získali nominaci IMPALA 2019 za album Where if Not Now. Jejich poslední Loose Contacts / Tense Present vyšlo u KAPA Records v roce 2022. Jedná se o druhé studiové album. Bylo velmi dobře přijato širokou veřejností i hudebními kritiky ze Slovinska.
Poslech ZDE

// Marcel Gidote’s Holy Crab (CZ) \\ post-bigbeat/psychedelic/jazzrock
Česká psychedelická kapela vznikla v roce 2019. Mísí vlivy rocku a jazzu 60. a 70. let s moderním zvukem. V roce 2020 vydali své debutové EP s názvem Bay Of Roots u nezávislého českého labelu Polí5. V roce 2021 si vlastními silami vyprodukovali první plnohodnotné album Humidity Breaking Limits, na kterém se posunuli ke komplexnějšímu, ale i těžšímu hudebnímu projevu. Nové album s názvem Farm Alarm, které vzniklo letos, stojí na větším množství vokálních partů, akustické kytary i syntezátorů a je zároveň výraznou připomínkou klimatické krize naší planety.
Poslech ZDE

// Ida The Young (CZ) \\ folk/alternative/indie
Divné kytky, černá rtěnka, hladoví racci, vráskovité ruce ve vaně, sopky a vraždící kovbojové tohle všechno vytváří svět Ida the Young. V roce 2023 vydala kapela svoje debutové EP s názvem Strange Shaped Flowers. V něm kombinuje žánry indie a folk. Za projektem vzniknuvším v Plzni, původně stálo duo Iris Hobson-Mazur (zpěv) a Marek Koliha (kytara), které později svým doprovodem obohatil Filip Simon (bicí). Nově se ke kapele přidává klávesista Jakub Richtárech.
Poslech ZDE