EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Valentine’s metal party: Nocturnal Pestilence, Noisebleed, Between The Planets

Datum

Úterý 15.2.2022, 20:00

Cena

vstup zdarma

Milujte se, množte se a užijte si pořádnou nálož kvalitní hudby v podání Between The Planets, Noisebleed a Nocturnal Pestilence zdarma v rámci Rock Café FreeZone.

Between the Planets
Between The Planets se z původně sólo projektu kytaristy, skladatele, zvukového inženýra a producenta Martina Spacoshe (Elbe, Martians ad.) dostal i na koncertní pódia a už od roku 2015 patří mezi domácí jistoty, která se po druhém albu „Of Inner Sight“ (2017) podívala i na festival Brutal Assault a v červnu 2018 předskočila švédským Meshuggah na jejich pražském koncertu.
Současnou koncertní sestavu tvoří kromě Spacoshe a jeho dlouholetého bubenického souputníka Filipa Kittnara (jinak také Mindwork) i basák Radek Bure (ex. Dying Passion, ex. live band Elbe/album Sudety)
Na kontě mají zatím tři alba – „Immersion Into the Unknown“ z roku 2013, „Of Inner Sight“ (2017) a „Parallel World“, které vyšlo na konci září minulého roku.
Hudba BETWEEN THE PLANETS spojuje ambient, elektronické podklady, art rock a djentem ovlivněný metalový groove a také např. časté post rockové prvky. Na novém albu Parallel World v roli hosta účinkuje např. kytarista Sam Vallen z australské kapely Caligula’s Horse.

Noisebleed
Noisebleed je pražská progresivní metalcorová kapela, jejíž tvorba má přesah do deathcoru, djentu nebo melodeathu. V roce 2018 vydali debut ASYMBIOSIS a loňský rok pokřtili splitko CHIRALITY společně s Nocturnal Pestilence. V kuloárech šumí zvěsti o druhé desce, na které už kapela pracuje a název bude brzy odhalen. Nová tvorba zazní zcela jistě i v Rock Café!

Nocturnal Pestilence
Nocturnal Pestilence brázdí vody českého metalu od roku 2010. Jejich typický zvuk tvoří ostré metalové riffování, melodický i zkreslený zpěv v podání zpěvačky Aleny, podmanivé klávesové podkresy a velká porce emocí a energie. Kromě celé řady živých vystoupení v klubech i na festivalech po celé ČR a v Rakousku, mají na svém kontě již 3 alba (Evangelium Aeternum 2013; I, Eternity 2015 a Fire & Shade 2018). V roce 2021 vydali společné EP Chirality s kapelou Noisebleed, které obsahuje mimo jiné i úspěšný singl The Witch, pro který se kapela spojila s hostující zpěvačkou Nicol Hofmanovou (STELL/\RIS) a který má na Spotify přes 140 000 přehrátí. Právě tento singl i s hostem v Rock Café zazní a můžete se těšit také na další obohacující hostovačky.