EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Monoskop, Together a Mlhou

Datum

Úterý 20.11.2018, 20:00

Cena

vstup zdarma

Monoskop
Kapela v čele s herečkou a zpěvačkou Petrou Horváthovou vychází ve své tvorbě převážně z vlivů trip-hopu, elektroniky a popu. Charakteristický výraz kapely vytváří expresivní vokál a neobvyklé nástrojové složení. Výrazné melodické motivy obstarává zakladatelské duo kapely, bratři Martin Žďánský a Ondřej Nakea, a to hned několika nástroji – houslemi, mandolínou, trubkou a xylofonem. Rytmická sekci doplní na bicí – Pavel Bek, baskytara – Ondřej Dvořák a samply, klávesy & gramofon – Martin Kafes Hirth.

Mlhou
Někdy kolem listopadu 2013 potkává v Praze náhodou on z Prostějova ji z Krnova. Pomalu se poznávají, hrají spolu The Weepies, Jamieho Culluma a Agu Zaryan… On jí začíná ukazovat střípky svého tvůrčího světa, ona po chvíli opětuje. Nebo možná ona bere iniciativu do svých rukou. Možná to taky celé vzniká zároveň.
Pod závojem mlhy se ukrývá ryzí srdce. Srdce, které v rytmu tluče pro vás. Mlhou je projekt, který nachází krásu v celku a protkává vše, co rezonuje stejnou energií. Hledá otázky v neu-chopitelnosti života a odpovědi nechává jen tak plynout do vaší mysli.

Together