EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Geronimo, Iluze Kontroly a Pilot Study

Datum

Úterý 26.11.2019, 20:00

Cena

vstup zdarma

Tvorba kapely Geronimo je stylově nejblíže škatulce pop-rock, nicméně je ve velké většině obohacena přesahy do jiných žánrů. V roce 2012 nahráli eponymní demosnímek, v prosinci roku 2017 vydali ve vlastní režii první oficiální album „Za obručí světa“.  Ve výhradně českých textech je důraz na obsah, sdělení a symboliku a jejich myšlenkový význam je věnován převážně hledání světa – vnitřního, i toho, který nás obklopuje. 

Kapela byla založena v roce 2011. Ještě téhož roku se s čerstvým repertoárem objevila na Muzikus Stage na Sázavafestu a od té doby vystupuje na klubové scéně i českých letních festivalech (Open Air Music Fest Přeštěnice, Rock for People, Vlčkovice aj.) nebo na netradičních místech, jako je třeba pražské planetárium.

Iluze Kontroly se řadí mezi klasické české punk rockové kapely, která má vášeň brousit do jiných žánrů stejně jako Geronimo.

Pilot Study začali první nahrávky připravovat už v letech 2002-2004, naživo se ale představili až v prosinci 2009 a tohle datum považujeme za skutečné zrození kapely Pilot Study. V roce 2011 vydali debutové album, příznačně nazvané The End, o rok později vyšel singl Oh God. Cílem Pilot Study je hrát původní a originální hudbu, která vychází z našich hlav, srdcí, rukou, nohou a osobních zkušeností. Indie rock co zasáhne.