EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Earl Grey, Cuprum a The Viv

Datum

Úterý 4.2.2020, 20:00

Cena

vstup zdarma

Cuprum: Autorská muzika, šest lidí a velká afinita ke starému bigbeatu. Bicí, baskytara, akustická kytara, elektrická kytara, hammondy, příčná flétna a dva hlasy. Kdysi puristický pokus o progresivní rock poněkud roztáhl křídla přes více subžánrů dnes už mrtvé muziky – přesto doposud v repertoáru převládá. Ansámbl Cuprum prezentuje jak písně, tak instrumentální skladby, které jsou v poměru přibližně půl na půl. Texty jsou v češtině přirozeně za doprovodu kostýmů – jak hádáte správně – zvonáčů, batikovaných trik, husarských uniforem, fiži a lapačů snů. Vše je překryto promítáním mihotajících se bublin vody a olejů ze skla meotaru přímo na kapelu.

Earl Grey: Pětice hudebníků hrajících vlastní skladby ve stylu rocku až hardrocku, s drobnými odchylkami k jemnějším či hrubším žánrům. Anglické texty, kytarová sóla a pazvuky provází kapelu od počátků spolu s uvolněnou atmosférou na koncertech. Kapela trochu aktivněji funguje cca od roku 2007 s občasnými pauzami a změnami v sestavě. V roce 2010 vydáno demo First step, které bylo nahráno ve studiu Doxi. V současné době kapela koncertuje příležitostně, jistotou je však tradiční vánoční koncert Na Slamníku, který se koná již několik let vždy 27. prosince.

The Viv: Přímočará riffová hudba v obsazení dvě kytary, baskytara, bicí a zpěv. Žánrově v zásadě nevyhraděné, ale tvorba se točí kolem grunge, indie a hard rocku. V srpnu 2011, cca po roce skládání, proběhlo nahrávání desky Creature ve studiu Wonderlost v České Lípě. Debutová deska Creature byla nakonec vydána v září 2012 a řádně pokřtěna. Dále se kapela věnovala živému hraní a skládání. V roce 2015 vydala singl s názvem Left Apart. V první polovině roku 2016 nahrána další deska ve studiu StreetSound v Pardubicích a do sestavy přizvána další kytara. Ta se objevuje na singlech It’s true (tentokrát i s videoklipem), tak i ve zbytku druhé desky Vivien’s Dream. V létě jsme 2019 zahájena práce na dalším singlu – This Time.