EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Anteater, Janet A, Ludens

Datum

Úterý 23.5.2023, 20:00

Cena

vstup zdarma

Anteater „““““““““““
Kapela vznikla začátkem roku 2018 a hned v následujícím roce obsadila první místa v hudebních soutěžích Múza a Strahov Open Air Band Contest. Ve stejném roce se dostala rovněž do finále mezinárodní soutěže Planetrox a zajistila si tak účast na festivalu Rock for People. V průběhu roku 2021 kapela navázala spolupráci s producentem Thomem Frödem (Imodium, Walkmanz) a na podzim téhož roku vydala kritikou i fanoušky velmi kladně přijaté EP Other Worlds. Na jaře 2022 odehráli Anteater pod záštitou IndigoBravo promotions několik koncertů napříč Anglií. Toto úspěšné turné bylo impulsem k zahájení příprav nové desky, jejíž vydání je plánováno na jaro 2023.

Web: http://anteaterofficial.com/
Instagram: http://instagram.com/anteaterofficial/

Ludens „“““““““
Ludens je alt-rocková kapela zakládající si na hutném kytarovém zvuku. Mozaika nasranosti a formát bez servítek. Nekompromisní a energické shows jsou základem, kterou předvedla například na Klubovna festu, Žižkovské noci a Halloween v Crossu. Mezi úspěchy kapely by se dalo považovat vydání debutového EP „MMXX“, na které v roce 2022 navázali druhým EP „Quite a Dish“. Momentálně skupina spolupracuje s producentem Damiánem Kučerou, z kapely Skywalker, na nové hudbě. Kapela vystupovala po boku s interprety jako jsou: .themayrevolution, Hopes, Stellaris, Depression island, Pam Rabbit, Glad for today.

Web: http://shor.by/ludenstree
Instagram: http://instagram.com/ludens_ww/

Janet A „““““““““
Původní projekt zpěvačky Janet A, která zaujala svými písničkami a unikátním silným hlasem. Tehdy na ní jako první upozornil kalifornský online magazín Rawckus magazine. Nyní kapelu tvoří talentovaní muzikanti z Brna. Poslední vydaný singl „Come Along“ podtrhuje jejich žánrový vývoj. K nahrání dalšího byli pozváni do Berlínského studia Riverside Studios, kam se vydali v únoru letošního roku. Z jejich dříve vydaného EP „Freak“ se titulní stejnojmenný song dostal do semifinále mezinárodní skladatelské soutěže International Songwriting Competition a hrál i ve Švédském rádiu “Pirate Rock”.

Web: http://facebook.com/janetasmusic
Instagram: http://instagram.com/janetasmusic