EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Freak Power (UK)

Datum

Úterý 8.11.2022, 20:00

Cena

1. vlna 690 Kč / 2. vlna 790 Kč / 990 Kč na místě

předprodej v síti Ticketlive

Příští rok to bude již 30 let, kdy se na londýnské scéně objevil originálním způsobem namíchaný koktejl acid jazzu, funku, soulu a trip hopu, který měli na svědomí Freak Power, kterou tehdy tvořili vedle zpěváka a trombonisty Ashelyho Slatera tak basista Norman Cook (později známy jako Fatboy Slim) a zpěvák Jesse Graham. Současná sestava kapely v čele s nepřehlédnutelným charismatickým trombonistou a zpěvákem Ashley Slaterem zamíří 8. listopadu opět do Prahy, aby v Rock Café rozparádila své zdejší četné publikum. Histprie vzájemných sympatií začala již před delší dobou, Freak Power oslnili již v roce 2008 svým setem na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, o rok později vystoupili s velkým úspěchem spolu s Mobym na Sázavafestu. Další koncerty v Praze a Brně proběhly během poslední dekády. Extravagantní Ashley Slater, vynikající muzikant a showman, v soukromí jinak příjemný a překvapivě skromný muž, mimochodem spolupracoval s Monkey Business i na producentském poli.

Skvěle šlapajícího současný band zní možná lépe, než originální sestava z první poloviny devadesátých let, nicméně autorský přínos tehdejšího spoluzakladatele kapely, basisty Normana Cooka – tedy pozdější hvězdy světových scén Fatboye Slima, Freak Power stále ctí a písně s jeho autorským vkladem, v čele se superhitem „Turn On, Tune In, Cop Out“ jsou stálou ozdobou jejich repertoáru.

Freak Power vystoupí v pražské Rock Café 8.listopadu 2022 od 20 hodin. Předprodej v síti Ticketlive.cz.

Freak Power založili v roce 1993 basista Norman Cook (později známý jako Fatboy Slim), trombonista britského anarchistického jazzového bug bandu Loose Tubes Ashley Slater a zpěvák Jesse Graham, známý pod přezdívkou “the Bass Cadet”. V roce 1993 natočili v Bristolu první singl Turn On, Tune In, Cop Out, který se o dva roky později stal celosvětovým hitem díky použití v reklamě v kampani Levi’s. Tam pomohla, jak to někdy bývá, náhoda: Producent reklamy si původně vybral hit Donny Summer I Feel Love, té se však nelíbil obsah reklamy. Pod časovým tlakem nabídl tedy klientovi místo tahanic s primadonou svižný hit pánu Cooka a Ashleyho. Freak Power vydali dvě alba s velmi dobrým ohlasem, Drive Thru Booty v roce 1994 a More of Everything for Everybody o dva roky později. V roce 1996 se Norman Cook definitivně vydává na sólovou dráhu jako Fatboy Slim a Freak Power na delší čas usínají. První comeback pod vedením Ashleyho Slatera zaujal mimo jiné i naše fanoušky kapely v roce 2008 a vzájemná náklonnost stále trvá.