EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Fource presents: Smith & Thell (SWE)

Datum

Úterý 15.3.2022, 20:00

Cena

495 Kč

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

Možná jste si všimli, že jsme se nějakou dobu drželi na sociálních sítích trochu stranou. Bohužel už jsme věděli, jakou zprávu pro vás budeme začátkem roku mít. S těžkým srdcem oznamujeme, že se naše jarní tour z jasných důvodů neuskuteční,“ vzkazují Smith & Thell. Bohužel se tak ruší i pražský koncert plánovaný na 15. března do klubu Rock Café. Všechny zakoupené vstupenky budou refundovány v místě nákupu.

„Už teď nám chybíte, nemůžeme se dočkat, až se konečně zase potkáme na koncertě. My si na vás počkáme, jen to musíme ještě chvíli vydržet. Doufáme, že to taky ještě vydržíte. Dobrá zpráva je, že už v únoru se od nás dočkáte nové hudby. S láskou Maria & Victor.“

///////

Švédské popfolkové duo Smith & Thell míří poprvé do Prahy. Maria Smith a Victor Thell se potkali jako teenageři na koncertě v jejich rodném městě Helsingborg. Jejich láska k hudbě je okamžitě spojila a začali tvořit vlastní písně. Debutové album vydali v roce 2017, jejich průlomová druhá deska Pixie’s Parasol (2020) vyšla již na velkém vydavatelství a z formace učinila hvězdy ve svém žánru s miliony přehrání na Spotify. Za album získali švédskou Grammy a cenu Denniz Pop Rookie udělovanou producentem největších současných hitů Maxem Martinem. Není se čemu divit, jejich hudba má optimistický náboj a energii, která okamžitě strhne.

Kromě vlastní tvorby se Smith & Thell zaměřují i na produkcí pro další umělce, podíleli se například na skladbách Jennifer Lopez, Ava Max nebo Martina Garrixe i dalších popových umělců. Společnou tour odjeli také s Young The Giant nebo The Head and the Heart. V letošním roce vydali také své první akustické album, na kterém své hity jako Goliath nebo Me Friend představují v pomalejší podobě.