EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Fource presents: Picture This (IE), Tom Gregory (UK)

Datum

Sobota 18.11.2023, 20:00

Cena

550 Kč v předprodeji

Předprodej v síti GoOut, fource.cz a Ticketmaster

Jak zní současný ostrovní poprock? Irská čtveřice Picture This vyráží na společné klubové turné s britským hudebníkem Tomem Gregorym. S Praze společně zahrají už 18. listopadu 2023. Rock Café se tak během jednoho večera dočká dvou plnohodnotných hudebních zážitků od mladých interpretů na vzestupu.

Poznávacím znamením Picture This je pozitivní poprock plný naděje. Jejich eponymní debut z roku 2017 se udržel celý měsíc na prvním místě irské hitparády, Picture This tak vystřelili z pozice jedné z nejdiskutovanějších kapel na nezávislé scéně mezi největší místní hvězdy. O pět let později už spolu spolu s Tame Impala uzavírali hlavní stage festivalu Electric Picnic. Na letošní rok chystají Picture This své čtvrté album, na něj už teď lákají dvojicí singlů Song to Myself a Get on My Love.

Že se někomu nepodaří prorazit hned napoprvé, ještě nic neznamená – obzvláště když jste cílevědomí jako Tom Gregory. Ten se v roce 2013 zúčastnil druhé série britské soutěže The Voice, mezi nejúspěšnější finalisty se mu probojovat nepodařilo. Před dvěma lety ale zažil nový začátek, kdy kromě společného virálního hitu s producentem Vizem Never Let Me Down vydal své dlouho očekávané debutové album Heaven in a World So Cold.

To je plné silných popových hitů i srdcervoucích rockových balad, jakou je i píseň Fingertips s téměř sto miliony streamů na Spotify. Není divu, že ho média začala přirovnávat k Lewisi Capaldimu a Jamesi Arthurovi. Skladby jako Fingertips nebo River bodovaly i v tuzemských rádiích.