EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Fource presents: Nilüfer Yanya (UK) + support: Magick/Malvina (SK)

Datum

Sobota 22.10.2022, 20:00

Cena

440 Kč

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

Tajemná i se srdcem na dlani. Miss Universe, debut londýnské indierockové hudebnice Nilüfer Yanya, patřil v roce 2019 k největším překvapením. Její nová nahrávka Painless se tak právem řadila mezi nejočekávanější desky letošního roku – a očekávání naplnila více než bohatě. Pitchfork dal desce vyhledávaný štempl Best New Music a v recenzi píše: „Čas nezahojí rány, které dobrovolně necháváme otevřené, právě v těchto omamných pocitech zlomeného srdce se Yanya na Painless vyžívá.“

Nilüfer Yanya odolala vábení popového mainstreamu a její hudba stvrzuje správnost této cesty. V Praze se představí 22. října 2022 v klubu Rock Café. Vstupenky budou v prodeji od pátku 1. dubna na fource.cz a prostřednictvím sítí GoOut a Ticketmaster.

Své první tracky Small Crimes a Baby Luv sdílela na Soundcloudu v roce 2016. Ostrovní média si už v té době všimla jejího skladatelského talentu mixovat nenuceně indie rock s prvky citlivého R&B. Na debutu Miss Universe svůj styl kombinující poprock s jazzem a psychedelickým soulem doprovodila o propracované, osobní texty. Nahrávka Painless dokazuje, že Yanya nevolí pohodlné cesty – deska je totiž mnohem temnější než debut, přesto nenavozuje sklíčenost a je radost ji poslouchat.

Bohatě strukturované písničky tentokrát dávají větší důraz na kytary, nebojí se komentovat nepříjemné pocity a sypat sůl do ran, jejich poslech je ale nakonec radostný. Možná za to může klidný autorčin hlas, možná to, jak jsou rytmicky strhující a velmi často i překvapivé. Stačí si poslechnout hit Stabilise. Pokud to takhle půjde dál, tušíme, že tohle je poslední šance vidět Nilüfer Yanyu v komorním klubovém prostředí.

Support: Magick/Malvina (SK)