EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Fource presents: Low Roar (IS)

Datum

Sobota 19.11.2022, 20:00

Cena

440 Kč

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

Špatná zpráva pro všechny, kdo se těšili na Low Roara. „Některé věci nejsou v naší moci a my musíme zrušit celé evropské turné.“ Dobrá zpráva: Low Roar má skoro hotové nové album, které jde aktuálně do mixu. S umělcem zůstáváme v kontaktu a těšíme se, že ho přivítáme, jakmile to bude možné. Všechny vstupenky budou plně refundovány.

///

Low Roar je hudební projekt Ryana Karaziji, projekt, který má svou křehkostí a spletitosti už dlouho blízko k srdcím fanoušků Radiohead či Sigur Rós. Eponymní debut z roku 2010 nahrál ve svém bytě v Reykjavíku a jeho mix postrocku a zasněného indiefolku okamžitě zaujal světová hudební média. Do pražského Rock Café se vrací s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow…, koncert se uskuteční 18. května 2022, vstupenky (440 Kč) jsou právě v prodeji na Fource.cz a v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.

Low Roar je hudební projekt Ryana Karaziji, projekt, který má svou křehkostí a spletitosti už dlouho blízko k srdcím fanoušků Radiohead či Sigur Rós. Eponymní debut z roku 2010 nahrál ve svém bytě v Reykjavíku a jeho mix postrocku a zasněného indiefolku okamžitě zaujal světová hudební média. Velká očekávání splnilo i jeho následné album 0 (2014), nahrané znovu celé podomácku v garáži. Průlomový singl I’ll Keep Coming zařadilo do svého playlistu i slavné rádio NPR a Low Roar se vydal na svou první světovou tour se zastávkami na vlivných festivalech jako Eurosonic, Airwaves France nebo Iceland Airwaves.

V hudbě Low Roar se chvíle osamění proměňují v konejšivé ambientní zvukové plochy. Není divu, že si ikonický herní vývojář Hideo Kodžima vybral skladby Low Roar pro soundtrack hry Death Stranding s hvězdným obsazením (Norman Reedus, Léa Seydoux, Mads Mikkelsen anebo Guillermo del Toro). Kodžima narazil na hudbu Low Roar náhodou během své cesty na Island. Sing I’ll Keep Coming pak zařadil přímo do traileru, který celý ambiciózní projekt představoval. 

Rayan Karazija je neustále na cestách, během nahrávání své třetí desky Once in a Long, Long While (2017) pendloval mezi Varšavou a Londýnem. Z jeho společné práce s producentem Andrewem Schepsem (Adele, Hozier) vznikl úspěšný sing Give Me an Answer. Do Prahy přijede Low Roar v rámci turné k loňské desce Maybe Tomorrow…, kterou sám Karazija popisuje jako svou nejexpresivnější nahrávku s doposud nejbarevnějším zvukem. Její poslech pak přirovnává k hlubokému ponoru, při kterém se s každou další písní noříte hlouběji do neprobádaných vod zasněného světa islandského projektu Low Roar.