EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Fource presents: Holly Humberstone (UK)

Datum

Středa 21.2.2024, 20:00

Cena

590 Kč

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

„Konečně žiju a jen nepřežívám,“ zpívá Holly Humberstone v titulním tracku debutového alba Paint My Bedroom Black. Syrové texty se tu prořezávají skrz intenzivní kytarové linky. „Se staženým okýnkem jsem se znovu narodila,“ pokračuje umělkyně, která před vydáním jednoho z nejočekávanějších debutů na indiepopové scéně resetuje svou už tak bohatou dosavadní dráhu.

Na svůj první samostatný pražský koncert přijede Holly Humberstone 21. února 2024 nakonec z logistických důvodů do pražského klubu Rock Café. Všechny vstupenky zakoupené do MeetFactory zůstávají v platnosti, prodej dále běží na fource.cz a v sítích Go Out a Ticketmaster.

V roce 2021 se Holly Humberstone v rámci ankety BBC Sound Of zařadila mezi ty, jimž bude patřit budoucnost popu, o rok později na předávání Brit Awards zazpívala svůj hit London Is Lonely. Vystřelila se začátkem pandemie díky rozchodové baladě Falling Asleep at the Wheel – téma ztracené lásky i strachu z dospívání se z jejích deníkových textů nevytratilo dodnes.

„Moje poslední roky byly velká výzva, byly zábavné a crazy. Chtěla jsem, aby se to všechno propsalo do tohohle alba,“ prozrazuje Holly, mezi jejíž inspirace patří Lorde nebo Bon Iver, tedy hudebnice a hudebníci, kteří vytváří zcela nové snové světy, kterými ale prostupují velmi osobní zkušenosti.
Hodně intimní bude i Holly na chystaném albu, už první dvojsingl Antichrist / Room Service vystihuje dva póly dnes třiadvacetileté hudebnice. Na jedné straně pochyby a sebenenávist, na druhé snaha uzavřít se do vlastního romantického světa.

Texty jsou pro Holly vždy na prvním místě, k názvu svého debutu dodává: „Odpojit se od světa, který navíc zbavím všech barev, mi umožňuje vidět věci jasně. Psaní písní je pro mě prostředek, jak si věci ujasnit.“ A se svými fans v tom nachází úplné porozumění.