EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Fource presents: Allie X (CAN)

Datum

Neděle 9.10.2022, 20:00

Cena

490 Kč

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

Moc nás to mrzí, ale Allie X letos do Prahy nepřijede. Kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím ruší celé evropské turné. Allie přejeme brzké zotavení a doufáme, že ji u nás budeme moci přivítat co nejdříve. Všichni držitelé vstupenek budou v plné výši automaticky refundováni.

///

S více než čtvrt miliardou přehrání svých písniček má Allie X už dávno vybudovanou loajální fanouškovskou základnu. Tu si získala svým pojetím popu s výraznou infuzí gotiky. Její loňská nahrávka Cape God, na které hostují Troye Sivan i Mitski, její unikátní pozici jenom podtrhuje.

Od roku 2014, kdy začala svou hudební dráhu, si ji na společnou tour pozvali hvězdy jako Charli XCX, Marina nebo Dua Lipa. Její největší hit Bitch má jenom na Spotify téměř 50 milionů streamů. Pro samotnou Allie X je pak nejdůležitější, aby její tvorba odrážela pátraní po vlastní osobnosti, a poskytla tak bezpečné místo pro všechny fanoušky, kteří mohou při poslechu hudby Allie X hledat a nacházet vlastní klid.

Allie X je známá pro svůj extravagantní gotický styl a kreativně řídí všechny aspekty své tvorby – od vybírání fotografů, režisérů nebo stylistů. Díky tomu se jí dostává pozornosti taky z prostředí módy. Účastnila se pařížského Fashion Weeku, byla na titulní straně magazínu Vogue a spřátelila se s návrháři jako Iris Van Herpen, Margiela nebo Olivier Theyskens. Stejně tak je hrdou podporovatelkou LGBTQ+ komunity a často hraje na charitativních akcích a pridech po celém světě.