EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

ZRUŠENO: Fource presents: Tom Grennan (UK)

Datum

Neděle 13.3.2022, 20:00

Cena

550 KČ

předprodej na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster

Tohle nás mrzí a bolí stejně jako všechny fanoušky Toma Grennana, kteří se těšili na jeho koncert 13. března v Rock Café. „Je to úplně na nic, ale kvůli nekončící situaci s pandemií musíme zrušit celé turné,“ píše Tom. „Moc se omlouvám, děkuji za vaši trpělivost a těším se, že se brzy uvidíme.“ Vstupné bude všem automaticky vráceno. S Tomem zůstáváme v kontaktu a určitě se pokusíme, abychom si to naživo společně vynahradili.

///

Britský zpěvák Tom Grennan přesouvá své evropské turné na příští rok. Jeden z nejvýraznějších mladých hlasů na britské indierockové scéně v pražském klubu Rock Café vystoupí 13. března 2022. Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, v případě nutnosti je možné je vrátit do 10. května 2021 v místě nákupu. Děkujeme všem fanouškům za pochopení a podporu.

Britský zpěvák se specificky nakřáplým hlasem Tom Grennan o sobě dal poprvé vědět v roce 2016, kdy hostoval na úspěšném singlu When It All Goes Wrong drum and basovým legendám Chase N Status. Už v té době měl ale v šuplíku několik soulem i indie folkem inspirovaných písní, které o dva roky později vydal na svém debutovém albu, které doputovalo do top pětky britské hitparády. Na své úspěchy plánuje brzy navázat druhým albem.
Tom Grennan pochází z britského města Bedford. Než se rozhodl věnovat na sto procent hudební dráze, měl našlápnuto k tomu stát se profesionálním fotbalistou. Během jeho častých akustických koncertů v londýnských klubech jej ale objevil producent Charlie Hugall (Florence + the Machine, Kaiser Chiefs), s kterým Tom nahrál svůj debutový singl Found What I’ve Been Looking For do dnešního dne s více než 50 miliony streamů na Spotify. Díky úspěchu první písně následně podepsal smlouvu s velkým vydavatelstvím Sony Music, pod kterým vydal tři kratší EP a následně i svou první dlouhohrající nahrávku.
Debutová deska Lighting Matches vyšla v roce 2018 a dostala se až na páté místo britské albové hitparády. Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů, které i z Tomova rodného stotisícového města Bedford dělají malý britský Hollywood. Pro NME pak sám Tom prozradil, že deska popisuje jeho úspěšný souboj s traumatem poté, co byl ve svých osmnácti letech napaden a déle než rok se potýkal s následky. 
Na svou druhou desku s pracovním názvem Thank You Note lákají singly This Is the Place a Oh Please, který je inspirovaný hip hopem a Tomovou návštěvou New Yorku: “První věc, která se mi při psaní této písně vybavila byl Brooklynský most, to jak jsem po něm poprvé přecházel do Manhattanu. V ten moment jsem měl pocit, že nic není nemožné. Byl jsem nadšený z toho, kým vším se můžu stát. Oh Please je skladba, kterou jsem napsal po těžkém rozchodu, není to vyloženě rozchodová píseň, spíš vlastní povzbuzující vzkaz upozorňující na to, abych se vyhnul temným místům a činil ta správná rozhodnutí.”