EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Electric Mary (AUS) + support: The Mercury Riots (USA)

Datum

Neděle 1.10.2023, 20:00

Cena

330 Kč v předprodeji / 390 Kč na místě

předprodej v síti GoOut

Během cesty do New Yorku navštívil zpěvák a skladatel Rusty Brown nahrávací studio Electric Lady, které založil Jimi Hendrix. Právě tam mu do života vstoupila nechvalně proslulá manažerka studia „Electric Mary Campbell“. historka za historkou o rockové historii, která se potulovala studiem, zamotala Rustymu hlavu, jeho směr byl jasný a nyní měl i jméno „ELECTRIC MARY“.

Od té doby se Electric Mary stali celosvětově proslulými díky svým výbušným živým vystoupením, při kterých se vám rozskočí mozek, a doma v Austrálii jsou považováni za jednu z nejlepších, ne-li nejlepší živou kapelu v zemi. Tato melbournská kapela si udržela svou vlastní pozici a zároveň sdílela světová pódia s těmi nejuznávanějšími jmény hard rocku.
Whitesnake je vzali na turné, Judas Priest si je pozvali jako support, Deep Purple je měli na stadionech, volala je Anglie, Francie, Španělsko i Japonsko… Následovali KISS, Alice Cooper, Motorhead, Def Leppard a i po deseti letech na cestách Electric Mary nepřestávají ohromovat fanoušky rockové hudby a média po celé planetě. Na posledním australském turné se kapela představila na jednom pódiu se Stone Temple Pilots, Bush, Cheap Trick a mocnými Rose Tattoo.

Album Down To The Bone z roku 2008 získalo nadšené recenze po celém světě, včetně ocenění Rockové album roku, které britský Birmingham Mail udělil před Metallicou a Queen. Kapela kdysi nahrávala ve starém kostele v New Jersey s inženýrem/producentem Jasonem Corsarem, držitelem ceny Grammy (Superunknown od Soundgarden), a jejich živé album Alive in HELLDorado bylo nahráno během dvou vyprodaných večerů v Baskicku ve Španělsku. Album, které v Texasu smíchal americký producent The Machine (White Zombie, Clutch a King Crimson), je důkazem zabijáckých živých vystoupení kapely a není divu, že mezi své stále početnější obdivovatele již řadí Iron Maiden, Whitesnake, Judas Priest a kytaristu E Street Band Stevena Van Zandta.

Deset let, čtyři studiová alba… živé album… tři EP… desítky amerických a evropských turné… vylámané zuby, zlámané kosti a zničené desky V roce 2022 vydají „The Mary’s“ nové EP a opět se vydají na turné po celém světě, aby předvedli svou jedinečnou australskou značku Rock N Rollu, který nebere zajatce.

Americká rocková kapela THE MERCURY RIOTS je nová kapela, kterou založili členové populárních losangeleských kapel Warner Drive, The Brave Ones a nechvalně proslulých Bullets And Octane. Toto power-trio přináší na pódium švih a zdatnost. Se vzletnými kytarami Felipeho Rodriga, jedinečným a charismatickým vokálem baskytaristy/frontmana Zacharyho Kibbeeho a rocksteady pulsem Jonnyho Udella na bicí budou THE MERCURY RIOTS rozhodně miláčkem davu.